İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor


İngiltere merkezli süratli tüketim şirketi Unilever, İngiltere ve İrlanda’da Magnum’un 100 gramlık ve 3’lü paket şeklinde satılan bademli dondurmalarını, “ihtimaller içinde plastik ve metal varlığı şüphesi” sebebiyle acil olarak geri çağırdı. Açıklamada, “Ürünü satın aldıysanız yemeyin” uyarısı yer aldı.

“YEMEK İÇİN GÜVENSİZ”

Besin Standartları Ajansı’nın (FSA) web sitesinden meydana getirilen uyarıda söz mevzusu ürünler “yiyecek için güvensiz” olarak etiketlendi. Ajanstan meydana getirilen açıklamada, “Bu ürün, yemeyi güvensiz hale getiren plastik ve metal parçaları içerebilir” uyarısı dikkat çekti.

ÜRÜNÜ SATAN TÜM MAĞAZALAR AÇIKLANACAK

Açıklamanın devamında ise, “Unilever yukarıdaki ürünü geri çağırıyor. Bu ürünü satan tüm perakende mağazalarda satış noktası bildirimleri sergilenecektir. Bu bildirimler müşterilere ürünün niçin geri çağrıldığını açıklar ve ürünü satın almaları durumunda ne yapmaları icap ettiğini anlatır. Lütfen ekteki duyuruya bakın.” ifadeleri yer aldı.

RİSKLİ DONDURMALARIN PARTİ KODLARI YAYINLANDI

İngiltere ve İrlanda’da L3338, L3339, L3340, L3341, L3342 parti kodlarıyla ve Son Kullanma Zamanı 12/2025 olan dondurma kutularının bu durumdan etkilendiği bildirildi.

İki ülkede Magnum'a ait ürünler toplatılıyor

TÜRKİYE İÇİN RESMİ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

Dünya genelinde 149 bin çalışanı, 190’dan fazla ülkede 400’ün üstünde markası olan internasyonal ve Hollanda-İngiliz menşeli şirket olan Unilever’in Türkiye ofisinin web sitesinden ve toplumsal medya hesaplarından mevzuyla ilgili hemen hemen bir izahat yapılmadı.

İki ülkede Magnum'a ait ürünler toplatılıyor

Unilever Plastik Magnum Sıhhat Dünya Iktisat Güncel Haberler

Related Posts