Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu – Anında Onaylı Krediler


Enpara

Enpara.com


Masrafsız Kredi Kartın Hazır!

Yıllık Ücret

Ücretsiz

HEMEN BAŞVUR

Başvuru için Enparaya yönlendirileceksiniz.

Masrafsız Kredi Kartın Hemen Hazır

Ömür Boyu Kart Aidatı Yok

Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi kartının ismi Bank Kart’dır. Bu kart hem kredi kartı hem de banka katı olarak kullanılabilir. Kartınızın ön tarafından kredi kartı numaranız yer alırken arka tarafında banka kartı numaranız yazar. Bu kartı ATM’ye ya da pos cihazına taktığınızda ise seçim yaparak isterseniz banka kartı şeklinde isterseniz de kredi kartı şeklinde kullanabilirsiniz. Kısacası kredi kartıyla ve banka kartıyla yapacağınız tüm işlemleri tek bir kartta toplayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu ve yöntemleri hakkında detaylı bilgi verelim;

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankasının bu avantajlı kartına başvuru yapabilmek için birden fazla kanalı kullanabilirsiniz. Kartınızı almak için banka şubelerinden, web sitesinde bulunan başvuru formu aracılığıyla, mobil bankacılıktan, internet şubesinden, ATM’lerden, SMS bankacılığını kullanarak ya da çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz. Şimdi bu yöntemleri nasıl kullanabileceğinizi tek tek açıklayalım;

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu banka şubelerinde nasıl yapılır?

Banka müşterisi olun ya da olmayın, kartınızı almak ve hemen kullanmaya başlamak için size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz. Banka şubelerinden Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler yalnızca kimlik belgelerini kullanarak kredi kartı başvurularını yapabilirler. Eğer banka müşterisi değilseniz, aşağıdaki belgeleri de yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz;

 • Kimlik belgesi ya da üzerinde kimlik numaranızın yazılı olduğu ehliyet veya pasaport
 • Maaş aldığınız gösteren maaş yazısı, maaş bordrosu y ada maaş hesap cüzdanı
 • Esnaflık ya da şirket gerileriniz varsa, gelir bilançosu belgeniz
 • Oturduğunuz adresi teyit eden ikametgâh belgeniz ya da adresinizin üzerinde açık olarak yazdığı bir adet fatura belgesi
 • Sigorta primlerinizin ödendiğini gösteren hizmet dökümü belgeniz.

Banka müşterisi olmayan kişiler yukarıdaki belgeleri telsim ettiklerinde hemen başvuruları yapılır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Kart başvurunuz için bankadaki müşteri temsilcilerini ziyaret edebilirsiniz. Onaylanan kredi kartınız adresinize gönderilecektir. Hangi adrese gönderilmesini istediğinizi başvurunuz sırasında belirtmeniz yeterli olur.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Bu kredi kartı ve banka kartı özellikli karta web sitesinde bulunan başvuru formunu dakikalar içinde doldurarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeteli olacaktır.

 • İlk adımda https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/bankkart-basvurusu adresine tıklamanız gerekir. Bu adreste, doldurmanız gereken formu bulacaksınız.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan kimlik numarası, cep telefonu ve ekranda yer alan güvenlik kodu bilgilerini girin ve “devam” kısmına tıklayın.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girin.
 • Son adımda aylık gelir ve çalışma bilgilerinizi isteyen ekranı bulacaksınız. Bu ekrandaki ilgili bölümlere istenen bilgileri yazdıktan sonra başvurunuz hemen tamamlanır.
 • Onaylanan kartınız ise sizin seçtiğiniz bir adrese gönderilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu Ziraat Mobil aracılığıyla nasıl yapılır?

Ziraat Mobil, Ziraat Bankasının mobil bankacılık uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak kart başvurularınızı kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler bu uygulama üzerinden hemen başvurularını yapabilirler. Eğer banka tarafından size verilen müşteri numaranızı ve şifrenizi bilmiyorsanız banka şubelerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak bu bilgileri edinebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için mobil bankacılığı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Cep telefonunuzun Google Play ya da Apple Store mağazalarına girerek “Ziraat Mobil” uygulamasını arattın.
 • Uygulamayı ücretsiz olarak cep telefonunuza indirin.
 • Sizden istenen müşteri numarası ya da kimlik numarası ve şifre ile giriş yapın.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girin ve girişinizi tamamlayın.
 • Ardından menü kısmına gelerek “kartlarım / kredi katı başvurusu” adımlarını izleyin.
 • Sizden istenen kısa bilgileri doldurduktan sonra başvurunuz tamamlayın.
 • Kart başvurunuz saniyeler içinde sonuçlanır ve onaylanan kartınız adresinize gönderilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu internet şubesi kullanılarak nasıl yapılır?

İnternet Şubesi, bütün bankacılık işlemlerini oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamayı bankanın hem bireysel hem de kurumsal müşterileri kullanabilir. Bu uygulamayı kullanabilmek için de yine Ziraat Bankası müşterisi olmanız ve banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi bilmeniz gerekir. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz hemen müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için de aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • İlk adımda https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl adresine tıklayın. Bu adres, internet şubesine bireysel olarak giriş yapabileceğiniz sayfanın açılmasını sağlar.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan kimlik numarası ya da müşteri numarası ve şifre bölümlerine ilgili bilgileri yazın. Şifrenizi unuttuysanız burada bulunan “şifremi unuttum” kısmına tıklayarak hemen alabilirsiniz.
 • “Devam” kısmına tıkladıktan sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi girin ve girişinizi tamamlayın.
 • Menü kısmına gelerek “kartlarım / kredi kartı başvurusu” adımlarını takip edin.
 • İnternet şubesine girişini için isterseniz kimlik kartınızı da kullanabileceğinizi unutmayın.
 • Başvurunuz için sizden istenen kısa bilgileri girdikten ve kart teslimi için adres seçimini de yaptıktan sonra başvurunuzu tamamlayın.
 • Onaylanan kartınız seçtiğiniz adrese en kısa sürede gönderilir.
 • Bu kanallardan yaptığınız kart başvuruları dakikalar içinde sonuçlanır ve sonucunu cep telefonunuza gelen mesajla öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu ATM’lerden nasıl yapılır?

Bu kredi kartına ATM’leri kullanarak başvuru yapabilmek için size en yakın Ziraat ATM’sine gitmeniz gerekir. Banka müşterisi olun ya da olmayın başvurularınızı ATM’lerden istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Kartsız işlemleri menüsüne gelerek “kredi kartı başvurusu” seçeneğine giriş yapın. Ardından sizden istenen cep telefonu, kimlik numarası ve aylık gelir bilgilerini tuşladıktan sonra başvurunuzu tamamlayın.

Kart başvurunuz onaylanırsa banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Gerekli bilgileri ilettikten sonra kartınız adresinize gönderilir. Dilerseniz, kredi kartınızın banka şubelerine gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu SMS bankacılığından nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için saniyelerinizi alacak bir yöntem olan SMS bankacılığını da kullanabilirsiniz. Kolayca başvuru yapabileceğiniz bu yöntemi kullanmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına girin. Büyük harflerle “BANKKART” yazıp bir boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazın. Bu mesajı 4757’ye gönderin.

Başvurunuz aynı gün içinde sonuçlanır ve onaylandığında yine banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Kartınızı ev ya da iş adresinize isteyebilirsiniz. Bu mesajın ücretlendirmesi GSM operatörünüz tarafından yapılır ve 1 mesaj ücreti alınır.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu müşteri hizmetlerinden nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için 0850 258 00 00 numaralı telefonu da arayabilirsiniz. Bu numaradaki kart işlemlerine giriş yapabilir ya da direkt olarak müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Başvurunuz telefonda gerekli bilgiler aldıktan sonra hemen yapılır. Müşteri temsilciniz sizden başvuru için gerekli olan kişisel bilgilerinizi adres bilgilerini ve çalışma bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgileri doğru olarak vermeniz önemlidir. Başvurunuz alındıktan sonra yine aynı gün içinde sonuçlanır ve sonucu cep telefonunuza iletilir. Onaylanan kartınız ise adresinize kargo ile gönderilecektir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için hangi şartlar istenir?

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da kredi ve kredi kartı başvurusu için bazı şartlar aranır. Ziraat Bankası devlet bankası olduğu için başvuru şartları biraz daha esnektir. Bu bankadan yukarıdaki başvur yöntemleri ile kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu başvuru için aşağıdaki koşullar gerekir;

 • Mutlaka aylık geliriniz olmalıdır. Aylık yeterli geliriniz yoksa, kredi kartı almazsınız.
 • Diğer bankalarda olan kredi kartı limitinizin toplamı aylık gelirinizle orantılı olmalıdır. Eğer BDDK tarafından size verilen kredi kartı limitini doldurduysanız, bu bankaya yapmış olduğunuz başvuru olumsuz karşılanır.
 • Herhangi bir işte çalışıyor olmanız ve elde ettiğiniz gelir karşısında sigorta primlerinizi ödüyor olmanız gerekir.

Bu bankadan kredi kartı alabilmeniz için mutlaka kredi notunuzun da yüksek olması gerekir. Kredi notu 1550 ve üzerinde olan kişiler kredi kartı alabilirler. Kredi notunuz 1100-1500 arasında ise vadeli mevduat hesabı açtırarak ya da kefil göstererek de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı kullanıma açma;

Bankalardan kredi kartı başvurusu yaptıysanız, kredi kartınız elinize geçene kadar kapalı kalır. Bunun nedeni, kargo sürecinde, karıtın sahibine teslim edilene kadarki sürede başkasının eline geçmesi halinde kullanılmamasıdır. Yani kredi kartınızı siz telsim alanda kadar kimse kullanmaz. Sizin kredi kartınızı kullanabilmeniz için de aktif etmeniz gerekir. Ziraat Bankası kredi kartı kullanıma açma işlemi için öncelikle bankadan ya da çağrı merkezinden hemen bir şifre almanız gerekir. Almış olduğunuz şifreyi belirli bir süre için aktif etmeniz istenir. Şifreyi aktif etmek için kredi kartınızı ATM’lere takmanız ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Ardından hemen şifre değişikliği istenecektir. Bu aşamada şifrenizi mutlaka değiştirmeniz ve unutmayacağınız bir şifre yapmanız gerekir.

Ziraat Bankası kredi kartınızı ayrıca internet alışverişine de açtırmanız gerekir. Eğer online alışveriş yapıyorsanız, bu işlemi mutlaka yaptırmalısınız. İnternet alışverişine kartınızı açmak için müşteri hizmetlerini arayabilir, mobil şubeyi ya da internet şubeyi kullanabilirsiniz. Mobil ve internet şubeden internet alışverişini açmak için giriş yapmanız ve kredi kartı bölümüne gelmeniz gerekir. Devamında hangi bölüme ilerleyeceğinizi kolayca bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Ziraat Bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek için ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yukarıda detaylı olarak anlattığımız yöntemlerle başvuru yaptığınızda başvurunuzun sonucunu aynı gün içinde cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla bildirilir. Eğer Ziraat Bankası müşteriyseniz ve sistemde kayıtlı e-posta adresiniz varsa, e-posta adresinize mail olarak da başvurunuzun sonucu gönderilir. Kredi kartı başvurunuzun sonucunu henüz öğrenmediyseniz, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Örneğin kredi notunuz, aylık gelir bilginiz ya da sigorta primlerinizle ilgili sistem tarafından sorgulama yapılamadığında, değerlendirmeniz birkaç gün sürebilir. Bazen sistemde yoğunluk yaşanması gibi nedenlerle de başvuru soncunuzu öğrenmeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzun sonucunu takip edebilirsiniz;

 • Ziraat Bankası kredi kartı başvuru sonucu sorgulama için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Kimlik numaranız ile hemen bağlanarak başvurunuzun durumunu, neden olumsuz sonuçlandığını, olumluysa ne kadar limit onaylandığını ve kartınızın kuryeye verilip verilmediği gibi detayları öğrenebilirsiniz.
 • Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için banka şubelerini de ziyaret edebilirsiniz. Yanınızda kimliğinizi götürerek müşteri temsilcilerine gittiğinizde, başvurunuzla ilgili hemen bilgi alabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşterisi olanlar kredi kartı başvurusu sonuçlarını öğrenmek için mobil ya da internet bankacılığını da kullanabilirler. Bu uygulamalara giriş yaptıktan sonra başvurular menüsünden kart başvurunuzun ne durumda odluğunu hemen sorgulayabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir