Ziraat Bankası 2019 Hayvan Kredisi Hesaplama (7 SENE VADE)


Uygun faiz oranları ile koyun almak isteyen çiftçilerimiz. İster sıfırdan küçükbaş hayvancılığın temeli olan koyunculuğa başlayacak olun isterseniz de var olan koyun sürünüzü çoğaltacak olun Ziraat bankası sizlere çok avantajlı kredi olanakları sağlanmaktadır. Üstelik çiftçilerimiz şartları sağlamanız halinde 5.000.000 liraya kadar kredi imkanları tamamen faizsiz olarak sunmaktadır. 60 ay vadeli isteyene 3 ayda 1 geri ödemeli 2019 hayvan kredisinin başvuru şartları nedir ? kimler nasıl alabilir ? işte talep edilen gerek duyulan evrak listesi ile sizler için tanzim ettik. Ziraat Bankası 2019 Hayvan Kredisi Hesaplama işlemini yapmadan kredi çekmeyin.

Küçükbaş Hayvancılık Yapmak İstiyorum Diyorsanız!

Ve… nakitte ihtiyaç duyuyorsanız hiç şüphesiz ki sizin için en en iyi finansman Ziraat bankasıdır. Tarım Kredi Kooperatifleri ile birlikte sağlamış oldukları krediler ile ister koyunculuğa sıfırdan başlayacak olun isterseniz de var olan küçükbaş hayvanlarınızı çoğaltacak olun çok avantajlı kredi imkanlarından herkes gibi sizlerde istifade edebilirsiniz. Devletin sağlamış olduğu faiz desteklemesi ile İŞLETME dönemlerini 5.000.000 TL kadar %75 faiz desteği YATIRIM dönemlerini ise %100 yani faizsiz hayvan kredisi şartları sağlamanız durumunda alabilirsiniz.

küçükbaş-hayvancılık-yapmak
Küçükbaş hayvancılık yapmak

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Şartları 2019

Her banka gibi Ziraat bankası’da kendisinden kredi alacak olanlardan bazı şartlar arar. Bu şartların içine devlet faiz desteği de girdiği zaman işin doğrusu biraz daha  ağırlaştığını kabul edebiliriz. Ancak! ağırlaşan şartlar da aslına bakılırsa tamamen olması gereken şartlardan ibarettir. Ayrıca banka faizsiz ve düşük faizli koyun kredisi sağladığı için birde bakanlıkça talep edilen şartları sağlamanızı sizden bekler. Bakanlık tarafından talep edilen şartlar;

 • Yaşlarının en az besicilik için 3 aylık dişi koyun yetiştiriciliği için ise en az 6 en fazla 24 aylık olması gerekir
 • Anaç koyunların küpelerinin TÜRKVET kaydının olması gerekir. https://hbs.tarbil.gov.tr/ sayfasından kayıt yapılabilir.
 • Alınacak olan koyu sayısının en az 50 baş olması gerekir. Yada var olan koyun sayısının 50 baş üzerine çıkması istenilmektedir.

03/2018 de yayımlanan resmi gazeteye göre

Bunun yanı sıra Ziraat bankası koyun kredisi başvurusunda bulunacak olan çiftçilerden de belli başlı şartları arar. Bunları maddeler halinde listeler isek;

 1. Mutlaka başvuru sahibi çiftçinin ÇKS belgesine sahip olması gerekir.
 2. Kredi notu sorgulama istihbaratının olumlu olması aranır.
 3. Taşınmaz / taşınır ipotek rehin istenilir. ( →Küçükbaş hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz bakmış oldukları koyunların küpe kayıtları ile kredi başvurularını gerçekleştire bilirler. ←)
 4. Devlete ait vergi borcu yazısı yoktur yazısı talep edilir
 5. Duruma göre en az 2 tane kefil istenilmektedir.

Bu şartlara uygun olan çiftçilerimiz 2019 hayvan kredisi için başvurularını Ziraat bankalarına doğrudan yapabilirler. Parası olmayanlara Senetle Hayvan Kredisi Verilir mi? çiftliği yeni açanlara borç koyun veya düve veren firmalar var.

ziraat-bankası-koyun-kredisi-şartları
Ziraat Bankası koyun kredisi

Tarım Kredi Kooperatifi Koyun Kredisi

Tarım kredi kooperatifleri tarafından sunulan koyun kredisinin sayfamız da belirtmiş olduğumuz Ziraat bankası 2019 hayvan kredisi başvuruları ile hiç ama hiç bir farkı yoktur.. İstenilen şartlar’da yine finansman Ziraat bankası olduğu için bire bir aynıdır. Sadece başvuru yolunda Tarım Kredi Kooperatifini kullanmış olursunuz, değişen bir tek o olur.! Onun haricin de tüm formaliteler aynıdır.

Ziraat Bankası 2019 Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankasının koyun kredisindeki uyguladığı faiz oranları devlet desteği olmadan,

 • 1 ile 12 aylık vadelerde senelik %8
 • 12 ile 48 ay %10
 • 48 ay üzerinden 60 aya varan vadeler de ise senelik yüzde 12 hayvan kredilerine faiz uygulanmaktadır.

bu faiz oranlarında kesinlik ile devlet desteği yoktur. Tamamen banka tarafından belirlenen sabit faiz oranlarıdır. Sayfamızda yer alan şartları sağlayanlar için ise faiz oranları

Yatırım yaparak koyun alacak olan çiftçilerimize Ziraat bankası 5.000.000 liraya devletin %100 faiz desteklemesi ile tamamen faizsiz kredi sağlamaktadır.

Hayvan Kredisi Faiz Hesaplama Tablosu

Şimdi gelelim ziraat bankasının koyun kredisi faiz hesaplama tablosunun nasıl oluştuğunu örnek ile anlatmaya. Faiz oranlarını aylık senelik bazlı olarak devlet desteği olarak ve olmayarak gördünüz. Ben bu hesaplama tablosunu doğal olarak devlet faiz desteğini ele alarak yapacağım. Ama ilk olarak yıllık olarak ele aldığımız faiz oranını aylık oranlara çevirmemiz gerekiyor. Çevirme neticesinde yıllara göre aylık faiz oranları şu şekilde oluşur.

 • 1-12 ay için aylık: 2/12= 0,16
 • 12-48 ay süre için 2,5/12 = 0,20
 • 48-60 at için de %3/= 0,25
ziraat bankası 2019 hayvan kredisi hesaplama

faiz oranlarına tekabül etmektedir. Bu faiz oranlarına göre ise 100.000 lira İŞLETME sahibi Ziraat bankasından kredi kullanması durumunda kesintiler hariç,

 • 1-12 ay vadelerde toplam geri ödenecek olan tutar 101.252,39 TL olur. Aylık taksit tutarı 8.437,70 TL denk gelir.
 • 4 yıl vadelerde geri ödenecek toplam miktar 105.990,41 TL  aylık taksit miktarınız ise 2.208,13 TL. Ziraat Bankası 2019 Hayvan Kredisi Faiz Oranları bağlantısını ziyaret edin. Örnekleri inceleyin.
 • 5 Sene vadeli kullanacak olan çiftçilerimizin toplam geri ödeme miktarı 109.419,41 TL aylık taksit tutarı 1.823,66 TL hesaplama tablosu ise buradaki gibi oluşur.

The post Ziraat Bankası 2019 Hayvan Kredisi Hesaplama (7 SENE VADE) appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir