Yumurtlama Belirtileri Nelerdir?


Yumurtlama Belirtileri

Resim

Hamile kalmak için yumurtlama tarihinizi bilmeniz önemlidir. Sıhhatli bir bebeğin yumurtlama döneminde hamile kalması en iyisidir. Her kadının tane görmeden ilkin her ay yaşamış olduğu beş yumurtlama emaresi vardır. Yumurtlama kadının Fallop tüpünden aşağıya inen yumurtalıkta bir yumurta oluştuğunda meydana gelir. Bu yumurta artık döllenmenin gerçekleşmesi için hazırdır. Eğer hanım bu zamanda çocuk sahibi olmaya çalışmazsa, bu yumurta rahim tarafınca emilir ve tane döneminde dışarı atılır. Doğrusu, Yumurtlama Emareleri’ne bakın.

Yumurtlama esnasında hanımlarda meydana gelebilecek bazı değişimler vardır ve bunlar göğüs ağrısı yada bazal vücut ısısında artış olabilir. Sadece hamilelik penceresi her yumurtlamada ortaya çıkacağından hamile kalmanın ne vakit muhteşem bulunduğunu anlayamazsınız. İhtiyacınız olabilir yumurtlama hesaplayıcısı Hamilelik sürecinizi yönetmek muhteşem olacağından hamilelik pencerenizi muhteşem bir halde saptamak için. Kimi zaman bazı nedenlerden dolayı hamilelikten kaçınmak isteyebilirsiniz ve bu mevzuda çevrimiçi yardım almaktan mutluluk duyabilirsiniz.

Bayanlar hamile kaldıklarında kendilerini endişeli hissederler, hamilelik sürelerini ve yaşamlarını düzenlemek hanımefendiler tarafınca büyük oranda memnuniyetle karşılanabilir. Yumurtlama hesaplayıcısı hamileliğinizi düzenlemek için en etkisinde bırakan ve kullanımı kolay araçlardan biridir. Çiftler, hayatlarını yönetme, ne vakit hamile kalmaları ve ne vakit kaçınmaları gerektiği mevzusunda şaşırtıcı derecede destekleyici buluyorlar. Çağımızda çiftler bebek sahibi olmayı planlarken her şeyi planlamayı seviyorlar. Çoğu zaman fetüsün ve annenin sağlığının bozulmaması için mümkün olan her türlü hazırlığı halletmeye çalışırlar.

(Ek olarak Okuyun: Döneminizde Seks Yaparken Hamile Kalabilir misiniz?)

Bu zamanda kadının vücudu birçok değişikliğe uğrar. Bu, bir kadının doğurgan olduğu ve hamilelik planlayabildiği ayın en yoğun zamanıdır. Doktorlar, yumurtlamanın başlamasından beş gün ilkin partnerinizle yazışma kurmanız için en iyi dönemin bulunduğunu söylüyor. Bu ‘ olarak bilinirBereketli pencere‘. Doktorlar yumurtlamadan ilkin sex yapılmasını önermektedir şundan dolayı sperm kadının vücudunda birkaç gün kalabilir ve yumurtayı beklemek daha iyidir. Fakat ne vakit yumurtladığınızı iyi mi anlarsınız? Bunu bulmanın yolu fazlaca kolay; yumurtlamanın emare ve semptomlarını öğrenmek için bu makaleyi okuyun!

Vücudunuzdaki en verimli dönem yumurtlamadan 5 gün ilkin adım atar ve yumurtlamadan 12 ila 48 saat sonrasında biter. Bunun sebebi, spermin vücudunuza girdikten sonrasında 4-5 gün yaşayabilmesi, yumurtanın ise salındıktan sonrasında yalnızca 12 ila 48 saat hayatta kalmasıdır.

(Ek olarak Okuyun: Adet Döngüsü Nasıl Çalışır?)

Yumurtlama döneminde hamile kalmak kolay ve faydalıdır. Kadının yumurtladığını bilebileceğimiz bazı işaretleri size anlatıyoruz. Yumurtlama esnasında bayanların vücudunda, üreme günlerinin tahmin edilebileceği bazı değişimler de vardır.

Yumurtlama Emareleri: Servikal Pozisyonda Değişim

Hamile kalmaya hazır olduğunuzda bu süre zarfında rahim ağzınız yukarı doğru, daha yumuşak ve daha açıktır. Şu anda servikal mukus yada vajinal akıntıda bir değişim var, bu yumurtlamanın ilk emaresidir. Bu süre zarfında östrojen seviyeleri artar ve servikal mukus kalınlaşır. Yumurta beyazına benzeyebilir ve sperm için faydalıdır. Bu mukusu görebilir ve yumurtlayıp yumurtlamadığınızı anlayabilirsiniz. Parmaklarınızın arasına yerleştirin ve değişik olup olmadığına bakın. Değişim düzgüsel servikal mukustan oldukça farklıdır.

Yumurtlama Emareleri: Cinsel İstek Artışı

Yumurta salınımı emareleri cinsel isteği arttırır. Bayanlar hamile kalmaya tamamen hazır olduklarında cinsel arzuları doruğa ulaşır. Yumurtlamadan bir yada iki gün ilkin libidoları zirvededir. Ve eğer hamile kalmak istiyorsanız bu, hamile kalmanın en iyi zamanıdır.

Cinsellik dürtüsünün artmasının ana sebebi olan yüksek östrojen seviyeleri sebebiyle yumurtlama esnasında kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sadece cinsel istekte artış hissi tamamen yumurtlamadan kaynaklanmaz. Benzer şekilde, cinsel istekte hiçbir artış hissetmeme ihtimaliniz de vardır. Sadece gene de bu, yumurtlamadığınız anlamına gelmez.

(Ek olarak Okuyun: Kürtaj Hapı Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?)

Yumurtlama Emareleri: Vücut Sıcaklığının Artması

Bu süre zarfında kadının vücut ısısı yüksektir. Vücut sıcaklığındaki hafifçe bir artış yumurtlamanın bir işaretidir. Bu günlerde vücut ısısı oldukça yüksek. Kimi zaman yumurtlamadan sonrasında bile ısı yüksek kalır.

Bundan dolayı bazı hanımefendiler yumurtlama olup olmadığını denetlemek için vücut ısısını ölçer. Yumurtlamanın acayip bir tesiri vücut ısısındaki artıştır. Her sabah yataktan çıkmadan ilkin vücut sıcaklığınızı denetim edebilir ve gün içindeki vücut sıcaklığınızla karşılaştırabilirsiniz. Eğer artmışsa yumurtlama dönemindesiniz anlama gelir.

Yumurtlama Emareleri: Artan Meme Hassasiyeti

Bazı hanımlarda yumurtlamadan ilkin göğüsler kırılgan hale gelir. Vücuttaki hormonların büyümesinden oluşur. Bu hormonlar potansiyel olarak hamile kalmaya hazırlandığınızı gösterir.

Yumurtlama ve yumurtlama süreci hormonlarınızın arttığı dönemdir. Bu zamanda meme uçlarında ve göğüslerde duyarlılık ve duyarlılık yaşamanız muhtemeldir. Bu, yumurtlamadan önceki günlerde, yumurtlama esnasında ve bittikten sonrasında hissedilebilir.

(Ek olarak Okuyun: Yumurtladığınızı Doğrulayan Belirtiler)

Yumurtlama Emareleri: Beyaz Akıntı

Yumurtlamanın bir başka emaresi de aşırı akıntıdır. Yumurtlamanın derhal öncesinde ve esnasında ortaya çıkar. Bu süre zarfında vücudunuz en fazlaca üretilen akıntıyı üretir.

Yumurtlama Emareleri: Yumurtlama Esnasında Ağrı

Her insanın yumurtlama kalemi olmayabilir sadece bazı hanımefendiler yumurtlama esnasında ağrı hissederler. Yumurtalıktaki bir folikülden yumurta salındığında birazcık ağrı hissedebilirsiniz. Bazı durumlarda içine bir sıvı girebilir ve kist patlaması benzer biçimde hissedilebilir. Bazı hanımefendiler her şeyi hissetmezler; Bazıları kramp hissedebilir, bazıları ise apandisit benzer biçimde ağrı hissedebilir.

(Ek olarak Okuyun: Vajinal Akıntınız Sağlığınız Hakkında Ne Söylüyor?)

Related Posts