Yatırımcıları dikkat! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatları


Dün 2 bin 244 liradan günü kapatan gram altın, yeni günde 2 bin 245 lira seviyesinden işlem görüyor. Saat 10.00 itibarıyla çeyrek altın 3 bin 765 liradan, Cumhuriyet altını ise 15 bin 310 liradan satılıyor.

PİYASALAR ABD MERKEZ BANKASI FAİZ KARARINI BEKLİYOR

Analistler, son dönemde açıklanan makroekonomik verilerin enflasyon endişelerini beslemeye devam ettiğini belirterek, Fed’in bu sinyalleri iyi mi değerlendirdiğine ilişkin ipuçlarının gelecek dönemde atılacak adımlar açısından mühim bulunduğunu söylemiş oldu.

Bankanın yayımlayacağı “nokta grafiği” ve ekonomiye ilişkin tahminlerinde bu sinyallerin bulunabileceğine işaret eden analistler, Powell’ın açıklamalarındaki satır aralarının da ilk faiz indiriminin ne vakit başlayacağına ilişkin tahminler açısından mühim bulunduğunu dile getirdi.

Analistler, bugün yurt haricinde Fed’in para politikası kararları ve Avro Bölgesi’nde tüketici itimat endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 170 ve 2 bin 190 doların direnç, 2 bin 150 ve 2 bin 130 doların destek bölgesi olarak öne çıktığını kaydetti.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in siyaset faizini durağan(durgun) bırakacağına kati gözüyle bakılırken, siyaset metninden ve Powell’ın açıklamalarından alınacak sinyallerin piyasaların yönü üstünde etkili olması planlanıyor.

Cumhuriyet Altını Döviz Finans Iktisat Güncel Haberler

Related Posts