Vatandaş haklı olarak isyanda! Oturdukları yerden 200 bin TL maaş alıyorlarİstanbul‘daki fahiş site aidatları uzun süreden beri kamuoyunun gündemini meşgul ederken bir taraftan da gözler site yöneticilerinin aldıkları maaşlara çevrildi. Site sakinlerinin şikayetleri her geçen gün artarken, İstanbul’daki averaj bir site yöneticisinin almış olduğu maaş ise ayrı bir münakaşa yarattı.

“ÇAKARLI ARAÇLARLA SİTEYE GİRİYORLAR”

Show Haber’e konuşan uzman isim “İstanbul’da bazı site yönetcileri hatta site müdürleri dahi 150 – 200 bin TL’ye kadar maaş alabiliyor. Bu da kat maliklerimizin cebinden çıkıyor. Mafyatik grupların eline geçmiş vaziyette site yönetimleri. Çakarlı araçlarla siteye girenler bile var” dedi.

200 DAİRELİK SİTEDE 150 BİN TL MAAŞ

Hem site aidatının belirlenmesinde hem de site yöneticisinin maaşını belirlemede genel kurulun kararının esas bulunduğunu belirten uzman isim, “200 dairelik bir sitede 150 bin TL kendine maaş yazdırdığıyla ilgili bireysel yöneticinin talebi olmuş ve genel kuruldan geçmiş” ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞ DURUMA TEPKİLİ

Vatandaşlar ise yaşanmış olan bu duruma tepkili… Yapılmayan işlerden bile ücret talep edildiğini belirten vatandaşlar, devletin duruma el atarak denetimlerini sıklaştırması icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor.

Kaynak: Haberler.com / Emlak

İstanbul Emlak Yaşam Iktisat Güncel Haberler

Related Posts