Türkiye pazarında da yer alıyordu! Ev eşyaları satan Christmas Tree Shops iflas bayrağını çekti


Küresel ekonomik kriz sebebiyle Türkiye‘de batkı ve konkordato açıklayan oldukca sayıda firmanın yanı sıra, küresel ölçekli şirketlerin de batkı haberleri art arda duyulmaya devam ediyor. Ürettiği yılbaşı ağaçları ile Türkiye pazarında da oldukça kuvvetli bir satıcı konumunda yer edinen ABD merkezli ev eşyaları üreten perakende zinciri Christmas Tree Shops batkı etti.

İFLAS HABERLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

Küresel kriz sebebiyle yaşanmış olan batkı haberlerine bir yenisi daha eklendi. ABD merkezli ev eşyaları üreten perakende zinciri Christmas Tree Shops açıklamış olduğu batkı kararının arkasından hızla 72 mağazasını kapattı.

TÜRKİYE’DE DE ÜRÜN SATIŞLARI VARDI

Bilhassa yılbaşı kutlamalarına yönelik ürettiği ürünler ile dünyanın birçok bölgesinde satış meydana getiren şirket, ürettiği yılbaşı ağaçları ile Türkiye pazarında da oldukça kuvvetli bir satıcı konumundaydı.

Türkiye pazarında da yer alıyordu! Ev eşyaları satan Christmas Tree Shops iflas bayrağını çekti

DÜŞÜK PERFORMANS GÖSTEREN 10 ŞUBESİNİ KAPATMIŞTI

50 yılı aşkın bir süredir, indirimli perakendeci ev mobilyaları, yiyecekler, oyuncaklar ve yatak odası takımlarının yanı sıra aynı adı taşıyan yılbaşı süsleri ve sepetleri satan şirket, batkı belirtilerinin ortaya çıkması üstüne ilk aşamada düşük performans gösteren 10 şubesini kapatmıştı.

BÜTÜN ŞUBELER KEPENK İNDİRDİ

Buna rağmen şirket, kapatılan 10 firmanın arkasından performanslar ve gelirler tablosunda beklediği artışı gösteremedi. Bu durum, şirkete ilişik tüm şubelerin kepenk indirmesine niçin olurken, açıklanan batkı bildiriminden sonrasında geriye kalan 72 şube de kapatıldı.

Erdem Aksoy

Türkiye Finans Dünya Iktisat Haberler

Related Posts