TBB: Bakan Şimşek’in faiz artırma talimatı verdiği iddiası yalan


Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile TBB Yönetim Kurulu’nun 12 Mart’ta bir araya gelmiş olduğu iftar yemeğinin lüks bir restoranda yapıldığı ve Bakan Şimşek’in iftara katılan bankacılara “faiz artırma talimatı” verdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı yönünde bir açıklamada bulunmuş oldu.

YEMEK İSTANBUL FİNANS MERKEZİ’NDE

TBB açıklamasında Gömü ve Maliye Bakanı Şimşek ile Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu’nun 12 Mart’ta mütevazı bir iftar yemeğinde bir araya gelmiş olduğu ve görüşmenin İstanbul Finans Merkezi’ndeki Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde yapıldığı açıklandı.

“BAKAN ŞİMŞEK’İN FAİZ TALİMATI VERDİĞİ DOĞRU DEĞİL”

TBB açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Meydana getirilen görüşmede ekonomideki ve bankacılık sektöründeki güncel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunulmuştur. Sayın Sulh Yarkadaş’ın bu yemeğin lüks bir restoranda yapıldığı iddiası, kasıtlı ve fena niyetli bir çarpıtmadır. Sayın Bakan’ın iftara katılan bankacılara ‘faiz artırma talimatı’ verdiği yönündeki iddia da kesinlikle doğru değildir. Haberde mevzu edilen tüm hususlar iftiradır. Türkiye Bankalar Birliği adının siyasete alet edilmemesi hususunda lüzumlu hassasiyetin gösterilmesi, ilgili tüm kesimlerden beklenmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Mehmet Şimşek Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts