Tavukçuluk Desteği Nasıl Alınır?

Tavukçuluk Desteği Nasıl Alınır? Kanatlı hayvan üreticiliği yapmak ülkemizde son derece popüler bir iş koludur. Tavukçuluk desteği nasıl alınır? Destekler hakkında detayları sizlere aktaralım. Bu makalede, Ziraat Bankası’ndan kümes hayvanı kredisi nasıl alınır, 2023 yılında etlik piliç çiftliği maliyeti ne kadar olur, tavuk çiftliği projesi kar zarar analizi, prefabrik yumurta piliç çiftliği maliyeti ne kadar olur ve tavuk çiftlikleri ne kadar tasarruf eder? TKDK tavuk çiftliği desteği ve Ziraat Bankası faizsiz tavuk çiftliği kredisi hakkında merak edilen sorularınızı yanıtladık.

Devlet destekli Ziraat Bankası’ndan faizsiz ve düşük faizli tavuk çiftliği kredisi alarak çiftlik kurabilir, tavuklar yetiştirebilir, kaz, hindi, ördek ve yumurta tavuklarını yetiştirebilirsiniz. Yine TKDK desteği ile tavuk çiftliği kurmak isteyenlere hibe desteği, yumurta ticareti gibi çok sayıda sektörde para kazanmanızı sağlar.

Ziraat Bankası Faizsiz Tavuk Çiftliği Desteği Kredileri 2024

Tavuk çiftliği kurmak için Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından iki farklı kredi kategorisi sunulacak. Bu bilgiler Resmi Gazete’de yayınlandı.

Ziraat Bankası tarafından sağlanan faizsiz tavukluk kredileri şunlardır.

  • Kanatlı hayvanlar yetiştirmek
  • Kanatlı yetiştiriciliği olarak bilinir.

Mevzuata göre devlet tavukçuluk kredisi çekmek isteyen vatandaşlara bu başlıklar altında 2 farklı kredi veriliyor. Kümes hayvanı yetiştiren kişilere yatırım ve işletme kredileri verilir.

Yatırım kredileri: Damızlık kümes, kuluçkahane, gübre işleme tesisi, biyogüvenlik önlemleri, yem deposu, silos, ilgili makine ve ekipman alımı ve diğer yatırım giderlerini kapsar.

İşletme kredileri: Kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka satın alınması ve bu hayvanların yem, ilaç ve diğer işletme giderleri için gerekli olan diğer masrafları kapsar.

Tavukçuluk alanında doğrudan Ziraat Bankası’na başvuranlar bu teşviklerden yararlanabilir.

2023 yılında, tavuklar yetiştirmek ve ürünlerinden yararlanmak isteyen çiftçilere tavuk çiftliği desteği verilecektir. Tavukçuluk kredisi almak için gerekli koşullar ve prosedürleri ayrıntılarıyla inceledik.

Ziraat Bankası Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’nın Tavuk Çiftliği Kredisine başvurmak için bankaya başvurmanız gerekir. Başvurunuzu tamamlamak için tüm gerekli belgeleri tamamlamalısınız. Ayrıca, kredi başvurunuzun incelenmesi ve onaylanması için Ziraat Bankası tarafından sağlanan aracılık hizmetlerinin ücretini ödemeniz gerekiyor. Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisine uygun olup olmadığınız konusunda size bilgi verecek ve tüm işlemleri yürütecek bir müşteri temsilcisine başvurmanız gerekir.

Ziraat Bankası Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi alabilmek için banka tarafından istenen belgelerin yanı sıra gerekli tüm şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar alınacak civciv sayısı ve işletme kapasitesine göre belirlenmekte ve çiftçilerden bazı şartlar talep edilmektedir. Sektörlere göre Kanatlı Hayvan Kredisi Devlet Desteği Başvuru Koşullarını aşağıda sıralıyoruz.

 

“Hayvancılık ve kümes hayvanları sektörü” kapsamında Ziraat Bankası çiftliklere nakit desteği sağlamaktadır. Tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek, devekuşu ve yumurta, et ve damızlık kümes hayvanları dahil olmak üzere bu kapsamda kümes hayvancılığı yapmak istiyorsanız yatırım kredisi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerine kendiniz gidip başvurabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerine bağlanarak başvuru aşamalarını kolayca tamamlama şansınız var.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir