SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 21 Mart’taki Kayseri mitinginde “Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira içinde promosyon ödemesi meydana getirecek” açıklaması sonrası SGK’dan dikkat çeken bir izahat geldi. SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon gerçek sahibinin de başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon alacağı bildirildi.

Toplumsal Güvenlik Kurumu‘ndan (SGK) ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek.

SGK'dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek

SGK’dan mevzuya ilişkin meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurumumuzdan aylık alan 12,7 milyon emeklimiz bulunmaktadır. Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar vasıtasıyla yapılmaktadır. Emekli aylığı alan yurttaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri Kamu Bankalarında ortalama 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira içinde belirlenmiştir.

“BAŞVURANLARA 5 BİN LİRA PROMOSYON ÖDEMESİ YAPILACAK”

Bunun haricinde, SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de, başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi kamu bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafınca promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”

SGK'dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek

SGK, belirlenen tutarların asgari seviyede bulunduğunu, bankaların kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerini de deklare etti. Öte taraftan öteki bankalarla ilgili çalışmaların sonuçlarının da ek olarak paylaşılacağı aktarıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

21 Mart’ta AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa gore 8 bin lira ile 12 bin lira içinde belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” demişti.

Toplumsal Güvenlik Kurumu Iktisat Güncel Haberler

Related Posts