Senetle Altın Satan Kuyumcular ve Sarraflar 2017


Kuyumcular ve sarraflar senetle altın, gümüş, takı seti, bilezik, külçe altın, cumhuriyet altını verdiklerini duymuşsunuzdur. Ankara, İzmir, Adana, Bursa, İstanbul Mecidiyeköy, Antalya, Konya, Diyarbakır, Hatay gibi illerimizde senetle altın satan kuyumcular olduğu söylenmektedir. Her ay maaşını alan vatandaş, senetle karşılığında birikim yapmak için aldığı altını için ödeme yapmak üzere kuyumcuları ziyaret eder. Kuyumcu, birikim yapmak isteyen veya paraya ihtiyacı olan vatandaşa aylık elden taksitlerle kredi veya borç para verebilmektedir. Bu kişilerin telefon numaralarından, adreslerinden ve iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Kuyumculuk ve Sarraflık mesleğinde hizmet veren perakendeci, toptancı, atölyeci tarafından senetle altın verildiği söylenmektedir. Genelde sarraflara altın dağıtım işlemlerini toptancılar yaptığından bahisle, kime kaç paraya ne kadar altın verileceğini piyasa koşullarına göre toptancılar belirlerler. Bu sebeple, senetle altın verilmesi de bu durumla alakalıdır.

Kredi Kartıyla Taksitle Altın Satan Sarraflar

Acil paraya ihtiyaç duyanların tefecilere baş vurmak yerine, bir diğer tercihleri kredi kartına taksitle altın satan kuyumculardan  taksit taksit altın almaları ve bu altını hemen bozdurarak, peşin paraya çevrilmesi yöntemidir.

 

senetle altın sahibinden
senetle altın sahibinden

Kredi Kartıyla Çeyrek Altın Satışı

Bugün bir küçük altın örneğin 150 liraya satılıyorsa, bu altını taksitle almanız durumunda fiyatı 155 TL. olacaktır. Bu altının kredi kartıyla satışından kuyumcu 5 TL. fazladan para alsa da, bankaların kesintileri ile aynı hesaba gelmektedir. Senetle para veren kuyumculardan 155 liradan 10 adet küçük altın satın alan vatandaş,  1.550 TL. nakit para elde etmiş olacak ve bunun kredi kartıyla alınması sonucunda;

 • 155 x 10 = 1.550
 • 150 x 10 = 1.500
 • Kuyumcuya 50 TL. fazladan para ödeyecektir.
senetle altın bilezik
senetle altın bilezik

Kuyumcuların senet karşılığında, taksitle, kredi kartıyla, güvendikleri müşterilerine senetsiz ve peşinatsız altın satmaları serbest piyasa gereğince kuyumcuyu ilgilendiren bir durumdur. Bu işlemin hukuki bağlayıcılığı para ile para kazanma veya yüksek fiyat ile para satma durumuna ve tefeci mesleğine girmediği sürece yasaldır. Bazı ikrazatçılar ve faktoring firmalarında da duruma aynıdır.

Senetle altın bilezik satışı

Senetle elden taksitle işçiliği çok olan altınların satın alınması tamamen serbest piyasa eseridir. Çünkü bugün altının gramajı belli iken, işçilik gerektiren altınlar, takı setleri, aksesuarlar, altından üretilen her türlü süslü parçanın satışı kuyumcunun satışı ile alakalıdır. Örneğin in

mecidiyeköy kuyumcular çarşısı
mecidiyeköy kuyumcular çarşısı

ce işçilik gerektiren bir kolye 500 TL. değerinde iken, senetle satın almak isteyen müşteriye sarraf tarafından 800 Tl.ye satılabilmektedir. Yine kredi kartına taksit isteyen müşteriye ise 500 liralık altın takı seti 600 liraya fiyatlandırılabilir. Elden taksit yapıldığı zaman kuyumcunun borcun ödenmemesi durumu söz konusu olacağından kredi kartıyla alımlarda fiyat daha alt seviyelere düşmektedir.

Taksitle Altın Satılan Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı

İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan kuyumcular çarşısında taksitle altın satışı yapıldığı söylenmektedir. İstanbul Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısında kredi kartına taksitle altın satışı birçok kuyumcu da yapılabilmektedir. Özlem Pasajı Kuyumcular Çarşısı adı verilen yer Mecidiyeköy Mahallesi, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:1, 34387 Şişli/İstanbul adresinde olduğu söylenmektedir.

İstanbul mecidiyeköy kuyumcular çarşında ki sarrafların sadece kredi kartı ile satış yaptıkları, senetle altın satışı yapmadıkları bilinmektedir.

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Senetle altın satan kuyumcular ve büyük finans kuruluşları, senet karşılında bilezik, cumhuriyet altını gibi sarraf ürünleri satmak için çeşitli şartlar oluşturulmuşlardır. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde hizmet veren bu kuyumcular ve sarraflar, sahibinden kişilik ile elden taksitle satış yapmazlar. Bu şirketlerin şartları şunlardır;

senetle altın nasıl alınır
senetle altın nasıl alınır
 1. Altın alacak kişinin Türk vatandaşı olması,
 2. Senetle alınacak altının değeri kadarıyla ipotek tesis edilmesi,
 3. Altın veya bilezik karşılığında ev, otomobil, araç, tarla, arsa ipotek alınabilmektedir,
 4. Senetle 12 ay taksitle altın satışı yapılmaktadır.

Sahibinden Taksitle Altın Satışı

İnternet ortmamında popüler olan sahibinden sitesinde de, kredi kartına taksitle altın satışı yapılmaktadır. Sahibinden altın almak isteyenler bu sitede satışa sunulan altın çeşitleri şunlardır;

 • Sahibinden ata altın
 • Küpe
 • Ziynet
 • Takı seti,
 • Reşat
 • Bilezik,
 • Gümüş Gram
 • Hamit
 • Yüzük
 • Bileklik
 • Külçe Gram Altın
 • Toptan altın satışı

https://www.sahibinden.com/taki-mucevher-altin adresinden görüntüleyebilirsiniz.

Kredi Kartına Taksitle Altın Satışı

Yine hepsiburada, gittigidiyor, hizli al gibi popüler alışveriş sitelerinde taksitle altın satışı yapılmaktadır. Bankadan kredi çekmek yerine kredi kartınızla taksitle altın alarak, kredi çekmiş gibi taksit taksit ödeyebilirsiniz. Ayrıca paraya ne kadar ihtiyacınız var ise o kadar altın alarak, bu süreçte altın fiyatlarının yükselmesi durumunda da, kar ederek satış yapabilirsiniz. Senetle altın satan kuyumcular dan yüksek fiyatla altın almak yerine bu yöntemi deneyebilirsiniz.

The post Senetle Altın Satan Kuyumcular ve Sarraflar 2017 appeared first on Senetle Kredi Borç Para Verilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir