Sağlık Bakanlığı’na atanacak 8 bin bin işçi, mülakat olmadan kura ile alınacak


Sıhhat Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek suretiyle değişik branşlarda 8 bin devamlı işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Bakan Koca, alımlarla ilgili bilgileri paylaştı.

KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINLANACAK

Kabine toplantısının arkasından işçi alımına ilişkin açıklamalarda bulunan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “İŞ-KUR’a meydana getirilen başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapacağız. Fazlaca kısa süre içinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve YouTube üstünden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin arkasından, mülakat olmadan, kısa sürede yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız” dedi.

“ATAMA SÜREÇLERİ EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”

Bakan Koca 27 bin personelin alım süreci ile ilgili bilgileri da paylaştı: “ÖSYM yerleştirme neticelerini deklare etti. Sözleşmeli pozisyonlara 27 bin emek harcama arkadaşımızın herhangi bir mülakat süreci olmadan atamaları yapılmış oldu. Yeni emek harcama arkadaşlarımız inşallah en kısa sürede atama süreçleri tamamlanarak görevlerine başlamış olacak ve bizlere güç verecekler.”

“SÖZLEŞMELİ KADRO SAYISINDA 9 BİN ARTIŞ OLDU”

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi sonuçlarının gelecek günlerde ÖSYM tarafınca açıklanacağını söyleyen Koca,”Son çıkan yasa ile sözleşmeli kadro sayısında 9 bin artış oldu. Bu artışla beraber başlangıçta Ankara ve İstanbul haricinde tüm yan dal uzmanları artık sözleşmeli olacaklar. Kadro sayısının süreçte artışıyla tüm yan dal uzmanları sözleşmeli olabilme olanağına kavuşacaklar. Tercih sonuçlarının ÖSYM tarafınca gelecek günlerde açıklanmasını bekliyoruz. Yan dal uzmanlığının yüksek oranda tercih edildiğini hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Sıhhat Bakanlığı Iktisat Güncel Haberler

Related Posts