Ramazan Bayramı mesajına hayat pahalılığıyla ilgili sözleri damga vurdu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla videolu bir ileti yayınladı. İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Erdoğan, ekonomiye dair dikkat çeken ifadeler kullandı.

Iktisat cephesinde yaşam pahalılığı ve enflasyonla savaşım en kırılgan olduğumuz mevzudur” diyen Erdoğan “Tüm dünya ile beraber millet olarak bizim de canımızı yakan bu meseleyi Tanrı’ın izniyle çözmekte kararlıyız. Uyguladığımız iktisat programının pozitif etkilerini senenin ikinci yarısından itibaren daha net bir halde görebileceğiz” dedi.

Erdoğan’ın bayram mesajı şöyleki;

“Aziz milletim kıymetli kardeşlerim. Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kutsal Ramazan Bayramı’nızı canı gönülden kutlama ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret sonu sonsuz azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak hep beraber bayrama vasıl olduk. Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Bizleri sevdiklerimizle birlikte sıhhat ve afiyet içinde bir bayrama daha kavuşturduğu için Rabbime hamdediyorum.

“İNSANLIĞIN VİCDANINDA KANAYAN BİR YARA OLDU”

On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’i Gazze’nin yanı sıra gönül coğrafyamızın değişik köşelerinde yaşanmış olan acılar ve zulümler sebebiyle buruk karşıladık, buruk geçirdik. Gazze 7 Ekim’den beri yalnız bizim değil, tüm insanlığın kalbinde, tüm insanlığın vicdanında kanayan bir yara oldu. Harpte bizlere dokunulmaması ihtiyaç duyulan hastanelerin, okulların kiliselerin, camilerin bilerek bombalandığı bir vahşet sahnesiyle karşı karşıya kaldık. İsrail’in saldırıları sonucu 33 bin Filistinli şehit düşerken 75 binden fazla kardeşimiz de yaralandı. Yaşamını kaybeden tüm kardeşlerimize Tanrı’tan rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz.

“ÖZGÜR FİLİSTİN DEVLETİNE KAVUŞUNCAYA KADAR…”

Türkiye olarak bugüne dek bölgeye sevk ettiğimiz toplam 45 bin tonu aşan yardım malzemesiyle bu zor günlerinde Filistin halkının yanında olduğumuzu gösterdik. Inşallah bundan sonrasında da Gazze’de akan kan duruncaya ve Filistinli kardeşlerimiz 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan özgür Filistin devletine kavuşuncaya kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Dış siyasette bu adımları atarken gündemimizin ilk esnasında yer edinen zelzele bölgesini asla dikkatsizlik etmiyoruz. Asrın felaketinin yaralarını, asrın birlikteliğini sergileyerek hızla sarıyoruz. Şimdiye kadar 80 bine yakın afet konutunu ve köy evini tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. Her ay 15-20 bin konut inşa etmek suretiyle yıl sonunda bu sayıyı 200 bine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu süreçte ek olarak riskli yapı stoku yüksek şehirlerimizin depreme karşı daha dayanıklı hale getirilmesi için de çalışıyoruz.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE NEFES ALDIRMIYORUZ”

PKK’sından FETO’suna ve DEAŞ’ına vatanımızın birliğine, insanımızın huzuruna kasteden terör örgütlerine nefes aldırmıyoruz. Terör bataklığını kaynağında kurutma stratejimizi kararlılıkla uyguluyoruz.

EKONOMİ MESAJI

Iktisat cephesinde yaşam pahalılığı ve enflasyonla savaşım en kırılgan olduğumuz mevzudur. Tüm dünya ile beraber millet olarak bizim de canımızı yakan bu meseleyi Tanrı’ın izniyle çözmekte kararlıyız.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARINA NOKTA

Uyguladığımız iktisat programının pozitif etkilerini senenin ikinci yarısından itibaren daha net bir halde görebileceğiz. 31 Mart seçimlerinin suhuletle tamamlanmasıyla ortaya çıkan 4 senelik seçimsiz periyodu bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için kullanacağız.

“BİZE DURMAK, DİNLENMEK YOK”

Türkiye’nin ortak vatanımız, demokrasimizin ortak değerimiz bulunduğunun bilinciyle inşallah hep beraber fazlaca çalışacağız, üreteceğiz, emek vereceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirinceye kadar bizlere durmak, dinlenmek, soluklanmak yok. Rabb’im yar ve yardımcımız olsun diyorum. Bu vesileyle bir kez daha 31 Mart seçimlerinde sandığa giderek iradesine sahiplenen tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Rekabet seviyesi devasa yükseklikte bir seçimden yeni çıkmış aziz milletimizden bayramın tinsel iklimini, kırgınlıkları gidermek için fırsata çevirmelerini bilhassa istirham ediyorum.

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM”

Bayram ziyareti yada dinlence amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini temenni ediyorum. Rabb’imden Ramazan Bayramı’nın gönüllerimize rahatlık, ülkemize esenlik, dünyamıza ve mazlum coğrafyalara sulh getirmesini diliyor, sizleri bir kez daha muhabbetle selamlıyorum. Bayramınız kutsal olsun. Kalınca, sağlıcakla.”

Olgun Kızıltepe

Recep Tayyip Erdoğan Iktisat Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts