Ortahisar Belediye Başkanı Kaya: 800 milyon TL’lik bir borçla karşı karşıyayız, duyunca 3 gün baş ağrısı çektim


Mahalli seçimlerde el değiştiren birçok belediyede, yeni başkan ve yönetimler devraldıkları devasa borçlar karşısında şaşkına dönerken, bazı başkanlar da duruma tepki göstermek ve halkı bilgilendirmek için mevcut borçları içeren afişleri halkla paylaştı.

ORTAHİSAR’DA ŞAŞIRTAN BORÇ TABLOSU

Yeni yönetimleri şaşırtan borç tablolarından biri de Trabzon Ortahisar‘da yaşandı. Ortahisar Belediyesi’nin dün meydana getirilen meclis toplantısında 2023 yılı Etkinlik Raporu görüşüldü. Belediye Başkanı Ahmet Kaya, görüşmede belediyenin mali tablosunu değerlendiren bir konuşma yapmış oldu.

“ÇOK AĞIR VE VAHİM BİR TABLOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Ahmet Kaya şunları söylemiş oldu; “Bu rakamlarla karşılaşınca üç gün baş ağrısı çektim. Üç gün süresince baş ağrısından uyuyamadım bundan dolayı sual önergemizde bizlere verilen borç miktarı 110 milyon TL civarındaydı. Fakat azca ilkin sizler de duydunuz, 800 milyon benzer biçimde devasa bir borç yüküyle karşı karşıyayız. Oldukça ağır ve vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Belediyemizin gelirleri de imkanları da belli. Personel sayımız, aylık ödemelerimiz belli. Bu şehrin bir evladı olarak, kentim adına üzülerek söylüyorum, ortada vahim ve ağır bir tablo var. Doğal olarak bu yükün altına hep beraber girdik. Burada yalnız kendimi ya da grubumuzu kastetmiyorum, Sayın Kınalı demin samimi bir konuşma yapmış oldu. Kentin menfaatleri için beraber olacağımızı ifade ettiler. Sayın Kavanoz da aynı duyarlılıkla meseleye yaklaştı. Bu anlamda hem MHP grubuna hem AK Parti grubuna teşekkür ediyorum.

“BİZ ŞİKAYETÇİ OLMAK İÇİN GELMEDİK”

Çoğumuz bu kentin evladıyız, çoğumuz daha güzel bir Trabzon’da yaşamak istiyoruz. Daha yaşanabilir bir Trabzon olsun istiyoruz. İmkanlarımızı, kaynaklarımızı verimli kullanmak istiyoruz fakat ortada da bu şekilde bir tablo var. Biz şikâyetçi olmak için gelmedik. Biz bu yükün altına girip bu yükü hep beraber çözmek için bu göreve talip olduk. Bundan sonrasında bütçe disipline dikkat ederek, ödemeleri birazcık kısarak, tutum ederek, gelir artırıcı tedbirler alarak, kaynaklarımızı verimli kullanarak hep beraber bu yükü hafifletmeye çalışacağız. Bunun yanında şehrimizin bizlerden beklentisi fazlaca, bu beklentileri de karşılamaya çalışacağız.”

Erdem Aksoy

Baş Ağrısı Ahmet Kaya Ortahisar Trabzon Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts