Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2023

Öğrenciye kredi veren bankalar 2023 sıklıkla araştırılır. Öğrenim hayatı boyunca pek çok gider olur ve öğrenciler ya da aileleri tarafından kullanılabilir krediler her zaman merak konusu olmuştur. Yazımızda öğrencilere özel sunulan kredi türlerini görebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri, eğitimleri ve özel ihtiyaçlarını karşılamak için sık sık paraya ihtiyaç duyar. Üniversite öğrencileri, bankalardan “eğitim kredisi” olarak bilinen bir kredi türünden yararlanabilir. Hayat şartlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde herkesin paraya ihtiyacı olduğu malumunuzdur. Öyle ki, şimdi karşılıklı borç alışverişi azaldı ve en ufak bir nakit ihtiyacımız olduğunda bile bankaları arıyoruz. Üniversite öğrencileri de bu kredileri talep ediyor. Ancak öğrenci kredisi veren bankaların bazı şartları olması normaldir, bu nedenle bu sorunun cevabını evet olarak değerlendirebiliriz. Bu kredileri her banka vermese de, bazı bankalar bunu yapıyor.

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar, verecekleri krediyi riske atmamak için kişinin kredi notunu, kredi sicilini ve diğer kriterleri inceler. Üniversite öğrencilerine bu koşullar altında kredi veren bankalar kredi verir. Bu bankaların kredi şartlarını ve varsa diğer avantajlarını inceleyelim. Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar, nüfus cüzdanı, aylık gelir belgesi ve eğitim belgesi gibi belgeleri ister.

Bu bankalar kefil veya ipotek talep edebilmektedir, ancak krediyi kullanacak kişinin kredi kullanma yeteneğine sahip olması gerekir. Öğrencilerin kredi kullanmaları için teminat veya kefil gerekebilir. Banka, kredi başvurusunda bulunan kişinin iyi bir kredi notuna sahip olmasını da ister.

Ziraat Bankası

Öğrenciler, Ziraat Bankası’ndan uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile kredi alabilirler. Ödeme kolaylığı sağlayan Ziraat Bankası, “eğitim kredisi” adı altında bu krediyi kurs masrafları, dershane masrafları ve üniversite eğitimi için sağlar. Her ay öğrenciye katkıda bulunan aile üyesi veya öğrenci bu parayı alabilir.

Vakıfbank Öğrenciye Kredi

“Öğrenci kredisi” Vakıfbank tarafından sunulan bir diğer üründür. Meb onaylı kurslar, ön lisans, yüksek lisans, doktora veya doktora okuyan üniversiteliler veya öğrenci velilerine %1,20’den başlayan faiz oranlarıyla 40 bin TL’ye kadar kredi veriyor. 2021 Vakıfbank öğrenci kredisinden yararlanmak için şubeye gidebilirsiniz. Kredi şartlarını yerine getiren öğrenciler onu kullanabilir.

Yapı Kredi Öğrenciye Kredi

Eğitim kredisi, Yapı Kredi tarafından sunulan bankalar arasında eğitime en büyük desteği sağlar. Öğrenciler, 60 aylık vadelerle 50.000 TL kredi alabilirler. Yapı Kredi’nin internet şubesinden veya Yapı Kredi şubelerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenciye Kredi

Öğrenciler, Garanti Bankası tarafından 25.000 TL’ye kadar uygun faiz oranlarıyla 48 aya varan vadelerle kredilendirilebilir. Eğitim ve öğretim masraflarını karşılamak isteyen veliler ve öğrenciler için en yakın Garanti Bankası şubesine gitmek gerekir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir