Motorine 1 lira 35 kuruşluk indirim gelmesi bekleniyor


Akaryakıt tutarları son zamlardan sonrasında 40 TL’yi aşarken vasıta sahipleri uzun süredir fiyat artışıyla karşılaşmadı. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere gore ise motorine 1 lira 35 kuruş indirim yapılacak.

Son olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ( EPDK) duyurusu ve internasyonal fiyatlardan kaynaklı iki indirimin yapıldığı motorine günler sonrasında bir indirim daha geliyor. Bu kez 1 lira 35 kuruşluk olacak indirimin 1 Mart Cuma günü itibariyle pompaya yansıması planlanıyor.

EN SON BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM GELMİŞTİ

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt fiyatlarıyla ilgili 20 Şubat’taki açıklamasında “Rafinerilerin lüzumlu adımı hızla atmasını ve marj oranını gönderdiğimiz yazı doğrultusunda güncellemesini bekliyoruz. Yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1,5 TL düzeyinde bir indirim olacaktır.” ifadelerini kullanmıştı. Yılmaz’ın açıklamasından 2 gün sonrasında benzine 76 kuruş, motorine ise 2 lira 10 kuruş indirim gelmişti.

BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI NE KADAR?

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına gore İstanbul’da benzinin litre fiyatı 40,46 TL’den satılırken motorinin litre fiyatı ise 42,04 kuruştan tüketicilere ulaşıyor. Kentte LPG’nin averaj fiyatı ise 20,90 TL dolayında bulunuyor.

Otomobil Finans Iktisat Haberler

Related Posts