Memurlara Kredi Veren Devlet Bankaları (2019 FAİZSİZ KREDİ)


Kamu personellerine özel olarak bir çok banka kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bankaların düzenlemiş olduğu bu kredi kampanyaları ile kamuda görevli çalışanlara en az normal kredi faiz oranlarına göre %20 daha düşük oranlarda kredi alabilirler. Bankalar tarafından kamu çalışanlarına uygulanan düşük faizli krediler sadece ihtiyaç kredilerini kapsamak ile kalmayıp konut alımlarında da geçerlidir.

Bankalar neden kamu çalışanlarına düşük faizli kredi verirler ?

Bankalar kendi müşterilerine uyguladıkları faiz oranlarından farklı olarak 657 sayılı kanun kapsamındaki kamu personeli çalışanına düşük faizli kredi yada faizsiz kredi imkanı sağlarlar. Dönem dönem bu kampanyalar çeşitlilik gösterir. Faizsiz kredi imkanını ise düşük meblağ ve kısa vadeli ödemelerde sağlayabiliyorlar. Kamu personeline düşük faizli kredi verilmesinin sebebi; Memurun maaşının zamanında yatması, devlete bağlı kamu personeli olması ve maaşının devlet tarafından verilmesidir. Ayrıca kolayca işten atılma yada çıkma durumunun olmaması ile alım gücünün günümüz koşullarında daha iyi olması ‘dır.!

Kamu personeli bankalardan kredi kullana bilmesi için hangi şartlarda olması gerekmektedir?

Kamu personelinin krediyi şu şartlarda kullanabiliyor;

 1. Resmi olarak göreve başlaması gerek,
 2. Krediyi alacak memurun maaşının yarısını kredinin aylık ödemesinin geçmemesi lazım.
 3. Günümüzde bankaların kredi vermesinin en önemli kriteri kredi notudur.kredi notu ‘da kişinin tüm finansal geçmişini kapsıyor.bunlar gelir durumu,ödediği yada başvurduğu daha önceki krediler zamanında ödemeler veya gecikmeler kredi notunu etkiliyor. Kredi notu 0 ile 1900 puan arasındadır ama 1200 puanın altındaki kredi notuna sahip kişilere banka kredi vermeye yanaşmıyor. Finans kuruluşları düzenli olarak sizin finans bilgilerinizi Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ye gönderiyor şuan kredi notunu doğru değerlendiren tek kurum KKB’ dir.

Çoğu bankada şubeye dahi gitmeden İnternet sayfalarından ya da telefonunuzdan atacağınız bir mesajla başvurulabiliyor.şubeden başvururken ‘de kimlik ve son aya ait bodro olması yeterli görülüyor.

Vakıfbank kamu personeline özel sunmuş olduğu kredi imkanları!

Vakıfbankın sunmuş olduğu düşük faizli kredi imkanlarından tüm kamuda çalışan kadrolu işçi, emekli ve memur faydalanabilir. Maaşınızı aldığınız banka diğer bankalardan her zaman daha fazla avantaj sunar.İnternet üzerinden bile anında başvuru yapabilirsiniz durumunuzu kredi notu incelemesi yaparak değerlendirirler. Vakıfbank ‘ta kredinizi farklı taksitlerle ödeyebilirsiniz.Bunlar artan taksit,azalan taksit,3 ay ödemesiz eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli ,değişken taksitli gibi size ödeme durumunuza göre istediğiniz taksitlendirmeden faydalanabiliyorsunuz. Vakıfbank ‘ın memura belirlediği ihtiyaç kredisi 90.000 TL ‘dir. 36 aya kadar %2,04 faiz ile kredi imkanı sunar.

Örneğin;

 • 50.000 TL de 250.00 TL tahsis ücretiyle aylık ödemesi 2.100 TL civarındadir. Kredi tahsis ücreti kredinin % 0.5 olup kredi tahsis ücreti üzerinde %0.5 BSMV alınmaktadır. Vakıfbank ‘ın kredi başvurusunu İnternet üzerinden sağlamak için buradan başvuruda buluna bilirsiniz.
 • 20.000 TL için 250.00 TL tahsis ücretiyle tahmini aylık ödemesi 565.00 TL ‘dir.

Yapıkredinin kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredi fırsatı!

Yapıkredi bankası da memura özel kredi veren bankalardan biridir. Kamu çalışanına maaşının 15 katına kadar kredi imkanı sunuyor.En düşük memur maaşı 3.000 TL varsayarsak kamu personeli ihtiyacına göre 45.000 TL ye kadar kredi çekebiliyor.

Kredi faiz oranları ‘da %2,39 ile

%2,53 arasında çekeceği miktara ve vadeye göre değişim göstermektedir.Çekeceği kredi miktarı ve vade de arttıkça faiz oranları ‘da artıyor.

 • Örneğin; 20.000 TL çekildiğinde 36 ay vadeli olarak aylık ödemesi tahmini 930.00 TL  dir.

Denizbank’ın kamu çalışanlarına kredi imkanı!

Denizbank ‘ta kamu personeline özel kredi veren bankalardan.Kamu çalışanı ihtiyacına göre 55.000 TL limite kadar %2.95 faizli kolay kredi imkanına sahip.

 • Örneğin 10.000 TL de 2.95 faiz oranıyla 50.00 TL kredi tahsis ücreti alarak 496.00 TL aylık ödemeyle kredi verir.
 • Kredi tahsis ücreti kredi tutarının binde 5’i oranında olup bir kerelik tahsil ediliyor.Banka zorunlu hayat sigortası da yapıyor .Banka Kamu personeline bankaya bile gitmeden evraksız internet sitesi üzerinden başvuru imkanı sunuyor ya da en yakın şubeye kimliğiyle gidip başvurabilir.kamu personelinin durumuna göre banka kredi notuna göre karar veriyor ek belge yada kefil isteme hakkına da elinde bulunduruyor.

Şekerbank’tan kamu çalışanlarına ihtiyaç kredisi!

Şekerbank kamuya özel ihtiyaç kredisi veriyor

      Şekerbank ‘ta kamu çalışanına avantaj sağlıyor. Kamu çalışanına maksimum 50.000 TL %2,42 faiz oranıyla 250.00 TL Tahsis ücretiyle 36 ay vadeli kredi imkanı veriyor.

 • Örneğin 10.000 TL kredi çeken kişi aylık 452.00 TL ödeyecektir
 • 20.000 TL de aylık ödemesi tahmini 915.00 TL dir.

Halkbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi!

Halkbank ‘ta kamu çalışanlarını düşünüp avantajlar sağlıyor.Kamu personeline 50.000 TL ye kadar %1,95 ile %2,00 arası faiz oranlarıyla 36 ay vadeli kredi imkanı sağlar.

 • Örneğin; 20.000 TL nin 36 ay vadeli aylık ödemesi 880 TL civarıdır. Dönemsel olarak değişebilir.

Halkbank’ın internet sitesinden yada yada telefondan bir mesaj ile kredi başvurusunda bulunmak yeterli. Telefonunuzun mesaj bölümünden ‘’ KAMU, TC KİMLİK NO .GELİR BELGESİ.İSTENİLEN TUTAR ‘’ yazılarak 3452’ye sms gönderilebilir.

The post Memurlara Kredi Veren Devlet Bankaları (2019 FAİZSİZ KREDİ) appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir