McDonald’s, İsrail’deki işletmecisini satın alıyorİsrail‘deki işletmecisinin İsrailli askerlere parasız yiyecek vermesi sebebiyle Müslümanların tepkisini çeken McDonald’s, İsrail’deki restoranlarını işleten şirketi satın alıyor.

BOYKOT MARKAYI SARSTI

McDonald’s İcra Kurulu Başkanı Chris Kempczinski, ocak ayında yapmış olduğu açıklamada Orta Doğu’daki pazarları başta olmak suretiyle “yanlış bilgiler sebebiyle anlamlı bir ticari tesir” yaşadıklarını açıklamıştı. McDonald’s Kuveyt ise 2 Kasım’daki açıklamasında mahalli iş ortaklarının eylemlerinin bağımsız bulunduğunu vurgulayarak kendilerinden rıza yada onay almadan yapıldığını ifade etmişti.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

McDonald’s, dün yapmış olduğu açıklamada İsrail’deki restoranları işleten Alonyal firmasını satın alacaklarını duyurdu. Açıklamada “Bugün, Alonyal Limited’in CEO’su ve sahibi Omri Padan, Alonyal’in McDonald’s Corporation’a satışına yönelik anlaşmayı imzalandığını duyurdu.” denilerek devamında şu ifadelere yer verildi:

“İsrail’de McDonald’s restoranlarının sahibi ve işletmecisi olan Alonyal, İsrail’de McDonald’s marka yolculuğuna 30 yılı aşkın bir süre ilkin başladı ve işletmeyi 5 binden fazla çalışana ve 225 restorana kadar genişletti.

İşlemin tamamlanmasının peşinden McDonald’s Corporation, Alonyal Limited’in restoranlarının ve operasyonlarının sahibi olacak ve çalışanlar eşdeğer şartlarda çalışmaya devam edecek.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

MC Donalds İsrail İş Dünyası Dünya Iktisat Haberler

Related Posts