Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? Kredi Kartı Limit Yükseltme İp Uçları

Herkesin cebinde yüksek limitli bir kredi kartı olmasını istemesi muhtemeldir. Bunun nedeni, insanın kendini güvende hissetmesidir. Dışarı çıktınız eğlenmek için ve cebinizde nakit olup olmadığını düşünmeden eğlenmek için neden dışarı çıktınız? Çünkü cebinizde çok yüksek kart limitleri var. Örnek olarak, sermayenizin her zaman ihtiyaç duyulduğunda veya sermaye limitleriniz yüksek olduğunda, anlık çözümler sağlayabilir ve uzun vadede ödemelerini taksitler şeklinde ödersiniz. Hayatımızı kolaylaştıran kredi kartlarımızı doğru kullanmak da çok önemlidir. Bilinçsiz olarak kredi kartı kullanmak önemli pişmanlıklara yol açabilir.

Bankalar, kredi kartlarını ilk kez kullananlara düşük bir limitle vermektedir. Mesela, hiç kimse ilk kredi kartını 100.000 TL’lik bir tutara direkt açtıramaz. Öncelikle, ilk kez kredi kartı kullananlar için 1.000 ila 5.000 TL arasında kart limitleri vardır. Ödeme alışkanlıklarınıza göre bu limitler katlanarak artmaya başlar, ancak kart limitlerini yükseltme talepleri sürekli olarak olumsuz sonuçlananlar ne yapabilir? Bu konuda biraz konuşacağız.

Kart Limitlerini Sonuna Kadar Kullanmayın

Kredi kartı limitlerinizin iki ayda bir otomatik olarak artmasını istiyorsanız, limitlerinizi sonuna kadar kullanmayın. Ekstreniz kullanılmış olarak kesildiğinde, bankalar bunu risk olarak görecek ve bir sonraki limit yükseltme talebiniz yine olumsuz sonuçlanacaktır.

Kart limitinizi yükseltmek istiyorsanız, kredi kartınızı nasıl kullandığınıza dikkat edin. Ekstreniz kesildiğinde kart limitinizin en az yüzde otuzunu doldurmanız gerekir. Bu, kredi notunuzu yükseltebilir.

Taksitli Nakit Avantajlarını Kullanın

Nakitleri taksite bölmek, kredi kartı limitlerinizin arttıkça arttırılması gerektiğini sisteme gösterecek ve kredi notunuzu iyileştirecektir. Ödeme alışkanlıklarınız arttıkça kredi kartı limitleriniz de artacaktır.

Kullanmadığınız Kredi Kartlarının Limitlerini Düşürün

Hiç kullanmadığınız parça parça kredi kartlarınız var ise bunların limitlerini düşürmeniz, ana kredi kartınızın limitini yükseltmenize neden olabilir.

Asgari Ödeme Yerine Tam Ödeme Yapın

Kredi kartı limitlerini yükseltmek istiyorsanız, borcun tamamını ödemek yerine minimum ödeme yapmak en iyisidir. Kart limitiniz bir sonraki dönemde artabilir, çünkü ekstrelerin tamamı ödenmiştir. Son olarak, bir günlük gecikme bir aylık gecikmeye eşdeğerdir ve kredi notunuzu olumsuz etkiler.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir