KOSGEB Ev Yemekleri Salonu Destekleri (2019 GÜNCEL)


Kendi işini kurmak isteyenlerin son dönemde tercih edebileceği işlerin arasında ev yemekleri gelmektedir. Özellikle el lezzetine güvenen bayanlar bu işi oldukça fazla tercih etmektedir. Pekala Kosgeb desteği ile Ev Yemekleri Dükkanı Açmak mantıklı mı? Kimler bu işi yapabilir. Ev Yemekleri Dükkanı açmak için devlet destek verir mi. Sermayesi olmayanlar bu iş için hibe desteği alabilir mi? Faizsiz kredi alarak ev yemekleri dükkanı açılır mı. Bu işi yapmak için gerekli olan belgeler nelerdir? Yöresel ürün satışı yapana bu tür bir iş yeri açmak için ne kadar sermaye gerekir. Yeni bir lokanta açmak için gerekli olan tüm bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bayanların En Çok Tercih Ettiği İş

Özellikle yemek yapmayı seven ve el lezzetine güvenen bayanların çoğu bu işi kendilerine ait bir iş yerinde yapmak isteyebilir. Özenerek yaptıkları yemek, tatlı ve hamur işlerini satarak para kazanmak bir çok bayanın hayalidir. Sizinde bu veya buna benzer bir hayali varsa bunu hayata geçirmek adına destek alabilirsiniz. Bilindiği üzere özellikle ev hanımlarının ticari faaliyette bulunması adına devlet destekleri bulunmaktadır. Sermaye yetersizliği nedeni ile kendi işlerini kuramayan bayanlara hibe veya faizsiz kredi desteği verilmektedir. Sizde bu tür destekleri alabilir ve kendi işinizin patronu olmak adına sermaye bulabilirsiniz. verilen destekler ve diğer imkanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Bayanlara Dükkan Açmak İçin Devlet Destekleri başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Ev Lokantası Açmak Mantıklı Mı

Son dönemde oldukça artan bu tarz iş yerleri ilgi görmeye devam ediyor. Sizde bu tür bir iş yapmak istiyorsanız bir kaç özelliğe dikkat etmelisiniz. İnsanların fastfood tarzı yerlerden yemek yemeğe sıkıldıkları ve ev yemeklerine hasret kaldığı bölgelerde bu iş çok kazançlı olabilir. Bilindiği üzere son yıllarda bayanların giderek artan iş hayatları bu sektörün gelişmesine katkıda bulundu. eşlerin akşam işlerinden yorgun argın gelerek yemek yapmaya vakitleri kalmamaktadır. Bu esnada bir çoğu hazır yiyecekler veya fastfood tarzı siparişler ile günü geçirmek zorunda kaldığı bilinmektedir. Fakat bunların hiç birisi ev yemeklerinin yerini tutmadığı için bu işi yapanlara ilgi artmaya devam etmektedir. Sizde bu işi doğru yerde yaparsanız tahmininizden daha fazla kazanabilirsiniz. Tabi ki bu iş sadece ev yemekleri ile sınırlı kalmamalıdır. Yaprak sarması, mantı, tatlı gibi ürünlerden de yapmak zorundasınız. Fakat isteyenler belirledikleri tek bir ürün ile de hizmet verebilirler. Bu da genel olarak mantı dükkanı açmak olarak bilinir.

KOSGEB EV YEMEKLERİ SALONU NACE KODU

NACE REV 2 KODU SEKTÖR ADI NACE TİPİ
10.85.01 Hazır yemek imalatı (vakumla paketlenmiş veya korunmuş olanlar) (lokanta ve catering hizmetleri hariç) C
56.10.08 Diğer lokanta ve restoranların (içkili ve içkisiz) faaliyetleri (garson servisi sunanlar ile self servis sunanlar dahil, imalatçıların ve al götür tesislerin faaliyetleri ile seyyar olanlar hariç)
41.20.01 İkamet amaçlı olmayan binaların inşaatı (fabrika, atölye vb. sanayi üretimini amaçlayan binalar ile hastane, okul, otel, işyeri, mağaza, alışveriş merkezi, lokanta, kapalı spor tesisi, cami, kapalı otopark, tuvalet, vb. inşaatı) F
56.1 Lokantalar ve seyyar yemek hizmeti faaliyetleri I
56.10 Lokantalar ve seyyar yemek hizmeti faaliyetleri I
Ev yemekleri lokantası açmak için Kosgeb desteği

Mantı Dükkanı Açarak Para Kazanabilirsiniz

Yapımı zor ve de zahmetli olan mantı Türkiye genelinde 7 den 70 e sevilen bir ürün olarak bilinir. Kıymalı. patatesli, mercimekli veya sade olarak tüketilen bu yöresel ürün oldukça rağbet görmektedir. Sizde bulunduğunuz yerde bu iş için uygun bir dükkan ve konsept ayarlayabilirseniz bu işi rahatlıkla yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak iş yerli, alışveriş merkezleri, okul veya şehrin kalabalık caddeleri tercih edilmektedir. ayrıca bu işi yapmak isteyenlerin iş yerlerine servis yapması işlerinin artmasına ve daha fazla kazanmasına yardımcı olmaktadır. Sizde bu işi yapmak istiyorsanız ilk olarak bu iş için uygun bir yer ayarlamalısınız. Bunun ile birlikte mekanın dizaynı, servis şekli ve çalışanların kıyafetleri oldukça etkili olmaktadır.

  • Yöresel kıyafetler giyen personel ve köy evi türünde bir dekorasyon yaptırmanız iş yerinizin dikkat çekmesi ve daha kazanmasına yardımcı olacaktır. Bunun ile birlikte isteyenler bu tür bir iş yerinde yöresel bir tatlı türünü de müşterilerine sunabilirler.
  • Ev Yemekleri Dükkanı Açmak isteyenler yukarıda da belirttiğimiz gibi ister bir mantı evi isterlerse sadece hamur ürünü olarak bilinen lezzetleri sunabilirler. ev börekleri veya poğaçaları hamur ürünleri olarak bilenen ve en çok tercih edilenidir.
  • Sizde isterseniz poğaça, börek veya kek tarzı ürünleri yapabilir ve bunları satabilirsiniz. Fabrikasyon ürünlere karşı olan ilginin azalması bu tür iş yapan yerlere ilginin giderek artmasına sebep olmaktadır. Sizde bu imkanı bir fırsata çevirebilir ve bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz.

Lokanta Açmak İçin Verilen Destekler

Her iş yerinde olduğu gibi özellikle bayanlara bu işi yapmaları için devlet hibe ve faizsiz kredi desteği vermektedir. Bilindiği üzere bu tür destekler Kosgeb Bayanlara Girişimcilik Destekleri adı altında verilmektedir. Sizde bu imkanları değerlendirerek bu iş için 50 bin lira geri ödemesiz hibe desteği alabilirsiniz. Bunun ile birlikte isteği bağlı olarak 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi desteğine de başvuruda bulunabilirsiniz. Ülke genelinde binlerce girişimci bu destekler sayesinde kendi işini kurmak adına hibe aldı. Sizde Ev Yemekleri Dükkanı Açmak için gerekli olan finansal desteği bu tür destekler ile temin edebilirsiniz.

Kosgeb tarafından girişimcilere sağlanan 50 bin TL hibe ev 100 bin TL faizsiz kredi 2019 yılında verilmemektedir. Bu destek yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında; Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye, İleri Girişimcilere 360 bin TL’ye kadar destek sağlanacaktır. Destek hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. 

The post KOSGEB Ev Yemekleri Salonu Destekleri (2019 GÜNCEL) appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir