Kasaplar Federasyonu Başkanı’ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok


İnternette 5 kilosu 750 liraya satılan sucuk reklamına tepki gösteren Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Destek, “5 kilogram sucuğun 750 lira olması demek, kilosu 150 lira demek. 150 liraya işkembe yok. İnternet sahtekarlığı bu” dedi.

KASAPLARIN TEPKİSİNİ ÇEKEN İLAN

Et ve tavuk fiyatlarındaki artışın tartışıldığı bugünlerde, internette satışa sunulan sucuk ilanları dikkati çekti. Bir firmanın, Türkiye’nin her yerine kargo dahil 5 kilogramlık sucuğu 750 liradan göndereceği yönündeki ilanları kasapların tepkisine niçin oldu.

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Et ve kıymanın kilogram fiyatının 500 liraları bulduğunu, sucuğun kilosunun 150 lira olmasının olanaksız bulunduğunu belirten Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Destek, vatandaşın dolandırıcılara ve besin hilelerine ilişkin duyarlı olmaları yönünde uyarıda bulunmuş oldu.

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

“NE SUCUK GELİYOR NE DE PARA”

Sucuğun yapımında kullanılan kıyma, baharat ve öteki sarf malzemelerin fiyatının piyasada oldukça yüksek bulunduğunu özetleyen Destek, “5 kilogram sucuğun 750 lira olması demek, kilosu 150 lira demek. Bu hesaba bakınca 150 liraya işkembe yok. İnternet sahtekarlığı bu. Hesap numarasına parayı gönderiyorsun; ne sucuk geliyor ne de para. Bu sahtekarlıktır” dedi.

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

“KELLE VEREMEZLER, KİLOSU 300 LİRAYA”

Türkiye genelinde etin, kıymanın en ucuz fiyatının 500 lira bulunduğunu özetleyen Destek, “Kıymanın kilosu 500 lira olmuş. 1 kilo sucuğu, 150 liraya iyi mi veriyorlar? Kelle veremezler, kilosu 300 lira. İşkembenin kilosu 150 lira. Sucuğun baharatı var, bağırsağı var, eti var. Böyle bir durum olmaz” dedi. Destek, sucuğun artık kasaplarda vatandaşın siparişine bakılırsa yapıldığını, marketlerde satılanın altında bir maliyetle sunduklarını da söylemiş oldu.

Erdem Aksoy

Osman Destek Iktisat Haberler

Related Posts