Karadeniz’de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL’ye satıldı


Karadeniz‘de ender görülen kalkan balığı Rize’nin Pazar ilçe sahilinde balıkçı ağına takıldı. Balığı tezgaha getirerek müşterilere satışa sunan esnaf, balığa 7 bin TL’den anında satın alan buldu.

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

Pazar ilçesinde Kardeşler Balıkçılık’ta tezgaha gelir gelmez satılan 7 kilogram ağırlığındaki kalkan balığı, bir süre askıda kalınca vatandaşların da ilgisini çekti. Kimileri o anları ölümsüzleştirmek için hatıra fotoğrafı çekti.

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

“TEZGAHA GELİR GELMEZ 7 BİN TL’DEN SATILDI”

Karadeniz‘de kalkan balığının ender olarak bulunduğunu söyleyen balıkçı esnafı Murat Kurt, “Genel anlamda nisan ve mayıs aylarında denizlerimizde gözükür. Pahalı bir balık olduğundan hepimiz alamıyor. Ankara, İstanbul benzer biçimde büyük şehirlerde daha oldukca rağbet görüyor. Bugün ise tezgaha gelir gelmez kilosu bin TL, kendisi 7 bin TL’den anında satıldı. Normalde kalkan ağı derler hususi bir ağ ile yakalanır. Bir de gırgırlar, istavrit ağına sardığında orada çıkar. Kimi zaman hamsi ağında da çıkar. Büyük gırgırlarda da yakalanabiliyor” dedi.

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

Kurt, kalkan balığı müşterilerinin hususi bulunduğunu ifade ederek Karadeniz’de azca yakalandığı için fiyatına bakılmaksızın iyi fiyatlara satılabildiğini açıkladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Karadeniz Rize Mahalli Iktisat Güncel Haberler

Related Posts