İstedikleri zammı alamayan emeklilere yeni düzenleme yolda! 7 alanda destek verilecek


Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, 2024’ün “Emekliler Yılı” duyuru edilmesinin arkasından 16 milyona yakın emekliye yönelik yeni düzenlemeler için çalışmalara başladı.

7 ALANDA DESTEK VERİLMESİ PLANLANIYOR

Mahalli seçimler sonrasında Meclis gündemine gelmesi beklenen yasa teklifiyle, 7 alanda yeni destek sunar planlanıyor. Düzenlemeler, emeklilerin toplumsal hayata katılımını kolaylaştırmayı ve gelirlerini arttırmayı hedefliyor. Bu çerçevede, bazı alanlarda parasız hizmet ve maaş artışı sağlayacak adımlar üstünde duruluyor.

SU FATURALARI VE TOPLU TAŞIMA

Edinilen bilgilere nazaran; emekliler için mahalli yönetimlerle protokoller yapılacak. Su faturalarında indirim, parasız ya da indirimli toplu taşıma, belediye tesislerinden ayrıcalıklı yararlanma şeklinde bir fazlaca düzenleme için görüşmeler yürütülüyor.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK FATURALARI

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile protokol imzalanarak, başta düşük maaşlılar olmak suretiyle tüm emeklilerin doğalgaz ve elektrik faturalarının indirimli olması da sağlanacak.

UÇAK VE TREN BİLETLERİ

Tayyare ve tren biletlerinde emeklilere indirim yapılması için de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile hazırlıklar yürütülüyor. Toplumsal aktiveteler kapsamında da müze ve ören yerlerine girişte imtiyaz sağlanması için planlama yapılıyor.

Olgun Kızıltepe

Emekli Zammı Hukuk Yaşam Iktisat Güncel Haberler

Related Posts