IMF Başkan Yardımcısı, Mehmet Şimşek ile fotoğraf paylaştı: Mükemmel sohbet


IMF Başkan Yardımcısı Gita Gopinath, Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Görüşmenin fotoğraflarını toplumsal medya hesabından ‘Dünyanın görünümü üstüne muhteşem söyleşi’ başlığıyla paylaştı.

IMF BAŞKAN YARDIMCISI VE BAKAN ŞİMŞEK AYNI KAREDE

Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD Birleşik Devletleri’nde Internasyonal Para Fonu ve Dünya Bankası’nın Bahar Toplantıları’na katıldı. Şimşek’e Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan da birlikte rol aldı. Bakan Şimşek, bir ekip temasların arkasından düzenlenen forumda da konuşma yapmış oldu. ABD ziyaretinde en dikkat çeken detay ise IMF Başkan Yardımcısı Gita Gopinath ile verdiği poz oldu.

IMF Başkan Yardımcısı, Mehmet Şimşek ile fotoğraf paylaştı! 'Mükemmel sohbet'

“MUHTEŞEM GÖRÜŞME”

Gopinath, Bakan Şimşek ile karşılıklı söyleşi ederken ve el sıkıştıkları kareleri toplumsal medya hesabından paylaşarak, “Türkiye Maliye Bakanı ile Türkiye’nin ve dünyanın görünümü üstüne görkemli görüşme.” ifadelerini kullandı ve Mehmet Şimşek’i etiketledi.

IMF Başkan Yardımcısı, Mehmet Şimşek ile fotoğraf paylaştı! 'Mükemmel sohbet'

BAKAN ŞİMŞEK’E POLİTİKA ÖVGÜSÜ

Görüşmede, Internasyonal Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Alfred Kammer, Türkiye’deki ‘düzeltim programını’ desteklediklerini beyan etti. Kammer, geçen senenin ortalarında Türkiye’de bir siyaset değişikliği gördüklerini, parasal tarafta ciddi bir sıkılaşma ve mali tarafta zelzele sebebiyle artan harcamaları karşılamak da dahil olmak suretiyle mali konsolidasyon bulunduğunu söylemiş oldu. Kammer, o tarafta bazı başarılar gördüklerini belirterek, dezenflasyon tarafındaki başarıların ise uzun süre alacağını dile getirdi. Kammer, “Sadece bu siyaset ortamı yardımıyla Türk ekonomisine yönelik kırılganlıklar azaldı” dedi.

Türkiye’de yeni bir IMF programına gerekseme olup olmadığına ve bu mevzuda Türk yetkililerle görüşülüp görüşülmediğine dair soruya da Kammer, “Ilk olarak yürürlükteki düzeltim programını destekliyoruz. Ikimiz de Türkiye’ye oradaki iktisat ekibinin izlediği programı tavsiye ederdik. Türkiye’yi desteklemeye yönelik herhangi bir IMF programına ilişkin görüşme yok” şeklinde cevap verdi.

Gömü Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Maliye Finans Siyaset Dünya Iktisat Haberler

Related Posts