İkinci el taşıt satışında uygulanan 6 ay ve 6 bin kilometre kuralına motosiklet de dahil edildi


İkinci el taşıt satışında uygulanan 6 ay ve 6 bin kilometre kuralına motosiklet de dahil edildi. Karar 1 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacak. Ticaret Bakanlığı bu kararı uzatabilecek.

Ticaret Bakanlığı’nın ikinci el motosiklet satışları için aldığı yeni uygulama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre ikinci el araç satışında uygulanan “6 ay ve 6 bin kilometre” kuralına motosiklet de dahil edildi.

KARAR 1 TEMMUZ 2024’E KADAR GEÇERLİ OLACAK

Ticaret Bakanlığı’nın kararında “13/2/2018 tarihli ve 30331 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliğin geçici 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan ‘iştigal edenler'” ibaresinden sonra gelmek üzere ‘motosiklet’ ibaresi eklenmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar 1 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacak. Bakanlık, bu tarihi uzatabilecek.

6 AY VE 6 BİN KİLOMETRE KARARI NEDİR?

İkinci el araç alış verişi yapanlar otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanmasını veya satışını, ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmedikçe doğrudan veya dolaylı olarak yapamıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Motosiklet Ekonomi Haberler

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir