Güvenilir Tefeciler Kimler? Hemen Borç Veren Tefeciler

Anlık olarak acil paraya ihtiyaç duyulduğunda bu miktarı bankadan sağlamak zordur. Kredilerde birçok prosedür bulunur. Güvenilir tefeciler kimler? Hemen borç veren tefeciler hakkında detaylı bir yazı hazırladık.

Günümüzde, senetle para veren firmalar gibi bir de tefeciler vardır. Senetle kredi veren bu şirketler ve tefeciler size borç para olarak en fazla 36 ay geri ödemeli olarak verir. Elden taksit ödemeli olarak komisyonsuz kredi veren başka bir yer de kuyumculardır. Bilindiği gibi, artan altın fiyatlarından dolayı iş yapamayan kuyumcular, 2023 yılında alternatif bir kazanç yöntemi olarak bu uygulamayı devreye sokmuştur. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi nüfusu en yüksek olan illerimizdeki bu şirketlere nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Senetle Para Veren Tefeciler Yasal

İnternette senetle para veren tefeciler oldukça popülerdir. Bu özelliği kullanan insanların çoğu yasal olarak tefecilik yapan kişilere ulaşmak istiyor. Tefecilik yasa dışı mı? Türk Ceza Kanunu 5237’e göre, tefecilik suçtur! İster Mustafa ister Cemil olsun, hiçbir tefeci size elden nakit para vererek bunu senet olarak geri ödemenizi sağlamaz. Tefecilik gibi, tefecilerden para almak da suçtur. Daha kötüsü de nedir? Tefecilerden aldığınız veya alacağınız para için ödeyeceğiniz herhangi bir komisyon için hak talep edemezsiniz.

İnternette sıklıkla senetle kredi veriyorum diye ilanlar görebilirsiniz. Bu reklamlar Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlarda daha yaygındır. Sistem çok basit: size senetle kredi vereceklerini ve bu işlemler için belirli bir miktar para talep edeceklerini söylüyorlar. Çoğunlukla, bu miktar 700 ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Ayrıca, parayı size senetle kredi veriyorum diyen kişinin hesabına gönderirsiniz. Sonuç olarak, elinizde bulunan üç kuruş para da gitti. Senetle kredi veriyorum diyenler çoğunlukla kargolar kullanıyor. Yaptığınız aramaların çoğu genellikle bir bayan müşteri temsilcisi tarafından açılır.

Borç Para Veren Hayırseverler Kimlerdir?

Bir kişinin başka bir kişiye borç para vermesi suç değildir. Zor durumda olan akrabalarımıza kısa veya uzun vadeli olarak borç para vermiş ve geri almışızdır. Zaman zaman 100 TL, zaman zaman 20.000 TL oldu. Her ne kadar yakın arkadaşlarımız olsa da borç para verme işlemlerinde Türk lirasından ziyade dolar veya altın gibi değer kaybetmeyen birimleri tercih ettiğimiz doğrudur.  Peki, gerçekten zor durumda olduğunuzda eş ve akrabalarınız parasal yardım sağlamıyor ise ne yapmanız gerekiyor?

Senetle Altın Para Veren Kuyumcuların Çalışma Prensibi

Ülkemizin birçok ilinde, özellikle Mecidiyeköy’de senetle taksitli altın satan kuyumcular bulunmaktadır. Manisa ve Denizli’de bu kuyumcular da boldur. Hatta küçük kasabalarda da senetle para veren kuyumcular daha yaygındır. Bunun nedeni ise ufak yerlerde insanlar birbirlerini daha iyi tanır ve daha fazla güven verir. Kuyumcudan altın almak için kredi kartı kullanma şansınız yoksa senetle borç para veren kuyumcuların şu olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Kara Listedekiler Hangi Bankalardan Kredi Alabilirler

Daha önce bahsettiğim en iyi acil nakit bulma yöntemini denemek istemezseniz size başka bir önerim var. Bu, kredi notu düşük olanlara kredi veren bir bankadır. Birliğimiz Türkiye Finans Katılım Bankasıdır. Diğer bankalara göre kredi faiz oranları biraz daha yüksek olsa da yasal olarak kredi kullanma şansınız çok yüksek.

 

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir