Gözler Kabine Toplantısı’nda! Masada vatandaşın belini büken gıda fiyatları var


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı’na başkanlık edecek. Ramazan ayı öncesindeki toplantının ana gündem maddeleri ise besin ve et fiyatlarında son durum, mahalli seçim, iç ve dış politikadaki gelişmeler, öğretmen atamaları ve F-16 tedarikinde gelinen son aşama olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılacak. Milyonları ilgilendiren eleştiri toplantı öncesi, masaya yatıralacak başlıklar da merak mevzusu oldu.

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Masada vatandaşın belini büken gıda fiyatları var

ARTAN ET FİYATLARI ANA GÜNDEM MADDELERİ ARASINDA

Kabine Toplantısı’nda en mühim başlıklar içinde ramazan ayı öncesi yüksek seyreden et tutarları olacak. Ramazan döneminde fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapılmaması için hayata geçirilen ve geçirilecek denetimler masada olacak.

SEÇİM GÜVENLİĞİ MASADA OLACAK

Kabine Toplantısı’ndaki iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar da değerlendirilecek. Görüşmede 31 Mart’taki mahalli seçime ilişkin seçim güvenliğine de ayrı bir ayraç açılacak.

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Masada vatandaşın belini büken gıda fiyatları var

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Geçtiğimiz günlerde Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmen atamalarıyla ilgili yapmış olduğu izahat son gözler Kabine Toplantısı’na çevrilmişti. Bakan Tekin’in açıklamaları sonrası öğretmen atamalarının da görüşmede ele alınabileceği tahmin ediliyor.

ABD’DEN F-16 TEDARİKİ

Kabine’deki bir başka gündem maddesi ise ABD’den F-16 cenk uçağı tedarikinde gelinen son aşama olacak. Tedarik sürecinde Washington D.C yönetiminden gelen ve Ulusal Müdafa Bakanlığı’na ulaşan teklif ve kabul mektuplarına ilişkin değerlendirmeler ana gündem maddeleri içinde yer alacak.

Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts