Fiyatı duyan sıraya girdi! İstanbul’da bayram öncesi ucuz baklava kuyruğu


İstanbul Şirinevler’de bayram sebebiyle ucuz baklava yiyecek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar kilosu 84 lira olan baklavadan almak için ortalama 1 saat süresince kuyrukta bekledi.

CEVİZLİ BAKLAVANIN KİLOSU 84, FISTIKLI BAKLAVANIN KİLOSU 155 LİRA

İstanbul’da yaklaşan Ramazan Bayramı sebebiyle birçok şahıs tatlı ve şeker alışverişine çıkıyor. Şirinevler’de ucuz baklava almak isteyen vatandaşlar ise 1 saat süresince uzun kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Cevizli baklavanın kilosu 84 TL, fıstıklı baklavanın kilosu ise 155 TL’ye satılıyor.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

“1,5 SAAT OLDU HALA BEKLİYORUZ”

Ucuz baklava almak için bekleyen Parlak zeka Ateş, “Baklava alabilmek için 1,5 saat oldu hala bekliyoruz. Tutarları piyasaya bakılırsa uygun olduğundan dolayı ikimiz de buradan alıyoruz.” diye konuştu.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

“BURADA BEKLEMEYE DEĞİYOR”

Baklava esnasında bekleyen Mehmet Aslantaş, “Ben de 1 saattir sırada umuyorum. Fiyatlar dışarıya bakılırsa hakikaten oldukca uygun. Dışarıda satılan baklavanın 3’te biri fiyatına burada baklava satılıyor. Cevizli baklavanın kilosu piyasada 300 TL’den aşağı yok. Burada kilosu 84 TL, burada beklemeye değiyor.” dedi.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

GEÇEN YIL KİLOSU 55 LİRAYDI

Öte taraftan aynı yerde geçen yıl Ramazan Bayramı’nda cevizli baklavanın kilosu 55 liradan, 2022’de ise 42 liradan satılıyordu.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Şirinevler İstanbul Mahalli Iktisat Güncel Haberler

Related Posts