Ev Hanımlarına KOSGEB Hibe Desteği (2024)

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına hibe veren devlet kurumları. Bayanlara iş yeri açmak için hibe ve faizsiz kredi veren devlet kurumları. Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Desteği ve faizsiz kredi imkanları. Yeteri kadar sermayesi olmayan bayanların ticari faaliyette bulunmalarına destek olan Kosgeb ne kadar destek vermektedir. Bayanların iş kurmaları karşılığında hibe ve faizsiz kredi desteği nasıl alınır? Sizde kendi adınıza iş kurmak için Kosgeb imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bayanlara Kosgeb Hibesi

Ülkemizde yaşayan ev bayanların daha aktif ticaret hayatında rol almaları adına Devlet tarafından verilen hibe desteği bulunmaktadır. Bu imkandan yararlanan binlerce ev hanımı kendi işlerinin patronları olmuş ve binlerce vatandaşa iş imkanı sunmuştur. Sizinde hayalini kurduğunuz bir iş projeniz varsa gerekli finansal desteği Kosgeb tarafından temin edebilirsiniz. Girişimci ruhunu taşıyan bayanların ekonomik anlamda desteklenmesi amacı ile yürütülen Girişimci Destek Programı kapsamında 50 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe verilmektedir. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen bayanlara 100 bin liraya kadar faizsiz geri ödemeli kredi imkanı da verilmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için Kosgeb Bayanlara Hibe desteğinden yararlanmalısınız.

Kadınlara KOSGEB’den Hibe Desteği Veriliyor

Ev Hanımlarına 50 Bin Lira Hibe

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına Kosgeb Girişimci Destek Programı kapsamında 50 bin lira hibe verilmektedir. Geri ödemesi olmayan bu hibe ile sizde hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken Kosgeb kurslarına katılmanız olacaktır. Ülkemizin her bölgesinde belirli zaman aralıkları ile açılan Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılmadan Hibe alamazsınız. Verilen bu eğitimi başarılı bir şekilde bitiren ev bayanlara 50 bin liraya kadar iş kurma hibesi verilmektedir. Bu hibe ile iş yerinizi açmak için gerekli belgeleri hazırlayabilir, iş yeriniz için gerekli alet, makine ve  teçhizatların alımını yapabilirsiniz. ayrıca verilen bu hibe ile kira, fatura ve personel giderlerinizi de karşılayabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Kosgeb Kursları

Bayanların daha fazla ticari faaliyette bulunmaları ve başarılı işletmelerin kurulması amacı ile Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi vermektedir. Ayrıca Kosgeb hibe ve kredi imkanından yararlanmak isteyen girişimcilerin başvur yapabilmeleri için bu eğitimi almaları zorunludur. 32 saatten oluşan bu eğitim sayesinde başarılı bir işletmenin nasıl kurulacağı, iş planının hazırlanması ve rekabet ortamına hazırlanması adına bilgiler verilmektedir. Bu eğitimi alan bağlı bulundukları kosgeb birimlerinden Ev Hanımlarına KOSGEB Hibe Desteği başvurusunda bulunabilirler. Yapılan başvuruların kabul edilmesi sonucunda 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi imkanından yararlanmaları sağlanmaktadır. Sizde kendi adınıza bir iş yerine sahip olmak istiyorsanız verilen bu destek ve kredi imkanından yararlanmak için başvuruda bulunmalısınız.

Ev Hanımları İçin Kosgeb Kursları
Ev Hanımları İçin Kosgeb Kursları

Kendi İşini Kuran Bayanlara 100 Bin Lira Faizsiz Kredi

Yukarıda belirttiğimiz gibi kosgeb eğitimlerini alan bayanlar hibe için iş planı hazırlamak zorundadır. Bu iş planı ile yapacakları başvuru sonunda öncelikli olarak alacakları destek 50 bin lira olacaktır. Kosgeb hibesi ile iş yeri açanların başvuru yapabileceği bir destek daha bulunmaktadır. Bu da iş yeri açılışından itibaren 2 yıl içerisinde başvuru yapabileceği 100 bin liralık faizsiz geri ödemeli kredi imkanıdır. Bu imkandan yararlanmak isteyen ev hanımları iş yeri için gerekli makine, teçhizat veya yazılım ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Sizde kosgeb imkanı ile açtığınız iş yerini büyütmek veya geliştirmek istiyorsanız Kosgeb tarafından verilen 100 bin liralık faizsiz kredi imkanına başvuruda bulunabilirsiniz.

Kendi adına kendi işini yapmak isteyen bayanlar gerekli olan finansal desteği kosgeb tarafından alabilirler. Sizde Ev Hanımlarına KOSGEB Hibe Desteği imkanından yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kosgeb tarafından verilen 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi 2019 yılında verilmemektedir. Bu desteğin yerini Girişimciliği Geliştirme Destek Programı almıştır. Yeni destek için başvurular 1 Ocak 2019 itibari ile başlamıştır. Yeni destek hakkında detaylı bilgi almak için Kosgeb Engelli destekleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Related Posts