Et ve Süt Kurumu’nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00’e kadar hizmet verecek


Ziraat ve Orman Bakanlığı’na bağlı Et Ve Süt Kurumu‘nda, ramazan öncesi et ve et ürünlerine talep arttı. Değişik illerde mağazaların önünde uzun kuyruklar gözlenirken Et ve Süt Kurumu da ramazan ayı süresince mağazalarındaki et ürünlerini daha çok tüketiciye ulaştırma hedefiyle et üretimini artırdı ve emek verme saatlerinde değişikliğe gitti. 14 ildeki 15 kombinada et üretimi 2 katına çıkarken, Ankara’daki Sincan Kombina Müdürlüğü’nde 25 ton olan günlük et üretimi 50 tona yükseltildi. Kurum mağazaları ramazan hazırlıkları kapsamında sabah 08.00’den gece 23.00’e kadar hizmet verecek.

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek

RAMAZAN BOYUNCA KIRMIZI ET FİYATLARI SABİTLENDİ

İstanbul ve Ankara’daki bazı marketlerde de Et ve Süt Kurumu ile meydana getirilen protokol gereği ramazan süresince kırmızı et fiyatlarının sabitlenmesi sonucu alındı. Bu doğrultuda ramazan ayı süresince İstanbul’daki marketlerde, dana kıymanın kilogram fiyatı 314 lira, dana kuşbaşının kilogram fiyatı ise 344 lira olacak şekilde sabitlendi. Ankara’da ise 450 liraya kadar çıkan kuşbaşının fiyatı 324 liraya sabitlendi. Et ve Süt Kurumu’nda kıyma kilogram fiyatı 229 liradan, kuşbaşı kilogram fiyatı 259 liradan satılıyor.

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek

ÜRETİM VE MESAİ SAATLERİ 2 KATINA ÇIKARILDI

Et ve Süt Kurumu Sincan Kombina Müdürü İsmail Erim Köseoğlu, “Kurumumuzun ramazan mesaisi başladı. Her yıl olduğu benzer biçimde bu yıl da kurumumuzun et ve et ürünleri, süt ve süt ürünlerine talep arttı. Kurum olarak bu süreçte lüzumlu tedbirleri aldık. Tedarikten üretime, lojistikten pazarlama planlamalarımızı yaptık. Üretim ve mesai saatlerimizi iki katına çıkardık. Daha çok tüketiciye ulaşmak adına mağaza emek verme saatlerini sabah 08.00’dan akşam 23.00’a kadar genişlettik.

Mağazalarımızda kıymanın kilogram fiyatı 229 liradan kuşbaşı fiyatı da 259 liradan tüketicilerimize sunuluyor. İftardan sonrasında da tüketicilerimize uygun fiyatla ürünlerimizi ulaştıracağız. Tüketiciler istedikleri saatte Et ve Süt Kurumu ürünleri için alışveriş yapabilecekler” dedi.

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Iktisat

Et ve Süt Kurumu Yaşam Iktisat Haberler

Related Posts