Esnaf Kefalet Borç Ödenmezse Kefile Ne Olur? Hapis Var mı?


Esnaf Kefalet Kredisi kullanacak olanların en çok merak ettikleri sorulara yanıt olacağız. Bu sorunların en başında kredi şayet olur da herhangi bir aksi durumda geri ödenmezse ne olur. ? Daha sonra başvuru yapıldıktan sonra esnaf kefalet kredisi kaç günde çıkar ve son olarak da kimler bu imkanlardan yararlanır ! soruları gelmektedir. Şayet sizde konu hakkında soru eklemek isterseniz, yorum kısmında bize iletmeniz durumunda onlarda cevap olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Esnaf Kefalet Kredi Borcu Sorgulama

Vergi Borcu Ödenmezse Hapis Cezası Var mı? (YASA KAPSAMI)

Esnaf Kredi ve Kooperatifi üzerinden başvuru yapıp Türkiye Halk Bankası üzerinden kullanacağınız kredinin geri ödenmemesi durumunda başınız ciddi anlamda ağrıyacağını en baştan belirtmemde fayda olacağını düşünmekteyim. Aslında bu sorunun cevabı tıpkı herhangi bir bankadan kredi kullanarak geri ödenmemesi durumu ile aynıdır. Kesinlik ile kullandığınız kredi geri ödenmezse bağlı olduğunuz esnaf odası ile bir sorun yaşamazsınız. Hatta geri ödenmeyen krediden odanın haberi dahi olmaz. Peki, esnaf kredisi geri ödenmezse sırası ile başınıza neler gelir?

Esnaf Kefalet Kefillik İptali

  • Ödeme zamanı 1 hafta geçtikten sonra banka sizi arar ve kredinizin son tarihinin geçtiğini belirtir.
  • 15 gün geçmesi durumunda banka sizi daha önce sözlü olarak uyardığı için bu kez bir sonraki ay ödemeniz durumunda belli bir geç ödeme faiz farkından istifade ederek borcunuzu ödeye bileceğinizi bildirir.
  • 2 taksit ödemesi gelmesi durumunda ve esnaf kredisi halen biriken 2 taksitin ödenmemesi halinde banka sizi yeniden arar ve şayet vade şartları müsaitse yapılandırma hakkında bilgiler verir.
  • Yapılandırmaya müsait değilseniz, borcun tahsisi kefillerden sağlanır.
  • Kefiller de maaşlı olmayıp esnafsa bu kez ipotek koyduğu mallara icra memuru ile haciz gönderir. Haciz konulan mallar satılığa çıkarıl ve borcunuz karşılanır.
  • Rehin konulan malların satışında borç kapanmazsa bu kez çok büyük ihtimal kalan borcu hala ödememede ısrar etmeniz halinde hapis cezası alırsınız.  ( Açık ceza evi )
Esnaf Kefalet Kefillik İptali

Tüm bunların sonrasın da kredi notu sorgulama sonrasında not değeriniz çok ciddi anlamda düşer ve en kötüsü bir daha en az 5 yıl bankalardan kredi kullanamazsınız.!! Sosyal Medya’da Esnaf Kefalet Kooperatifini takip edin.

Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma

Esnaf kredisinden kimler yararlanır diye sorarsanız, sıralamayı şu şekilde takip edilmelidir.

  1. 6 ay boyunca ticari faaliyet gösteren daha sonra meslek gurubuna göre kendi meslek odasına kayıt olan ve toplam 12 ay boyunca bir fiil esnaflık yapan tüccarlar.
  2. Herhangi sigorta ve devlete vergi borcu olmamaları durumunda.
  3. Kredi notları riskli gurupta yer almaması halinde
  4. Rehin veya kefil bulmaları halinde

herkes vakit gözetilmeksizin yararlanabilirler.

Esnaf Kefalet Kredi Borcu Sorgulama

Esnaf kefalet kredisi başvurularında 2 kurum yer aldığı için toplam krediye ulaşma süreniz 30 güne kadar bulmaktadır. TESKOMB üyeleri düşük faizli kredi alabilmek için ilk olarak kendi meslek odalarına başvuru yaptıklarında odanın esnaf geri dönüş yapması için 15 gün süre hakkına sahiptir. Bu süreyi tam olarak kullanması durumunda ve başvurunuzu oda herhangi bir evrak eksiğiniz olmaması halinde Türkiye Halk Bankasına iletir. Banka da sizin mali ve istihbarat durumunuzu değerlendirir. Bu değerlendirme süresi de 1 ile 5 iş günü içinde sağlanmaktadır. Her hangi bir problem oluşmadığı taktirde banka sizi çağırır ve sözleşme sayfalarını imzalatır. Tüm bu formaliteler bitmesi halinde başvuru yaptığınız krediye ulaşırsınız. Sonuç olarak en fazla 30 en erken de 10 iş günü içinde kredinize erişim sağlarsınız.

Esnaf Kefalet Borcu Yapılandırma

Esnaf Kefalet İpotek Kaldırma, Erteleme Borç Yapılandırma

Değerli esnaflar sizlere esnaf kefalet kredilerinde en çok merak edilen 3 soruya yanıt olduk. Lütfen aklınıza takılan konu hakkında tüm soruları çekinmeden bizlere sorunuz. Sizlere en kısa sürede yanıt olacağımız dan hiç bir tereddüdünüz olmazsın. Sorularınızı bizlere yorumlar alanına üyelik gerektirmeksizin iletebilirsiniz. Sosyal sayfamız dan https://www.facebook.com/EsnafKefaletOrtaklari/ takip etmeniz halinde sürekli takip de kalıp en son haberlerden anında haberdar olabilirsiniz.

The post Esnaf Kefalet Borç Ödenmezse Kefile Ne Olur? Hapis Var mı? appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir