Erdoğan ile Şimşek’in emekli ikramiyeleri nedeniyle tartıştığı iddiasına İletişim Başkanlığından yalanlama


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bakanlarla bir araya gelmiş olduğu görüşmede Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘in elektrik ve doğalgazda devlet katkısına tepki gösterdiği, emeklilere verilen bayram ikramiyesine de sert çıkıp “Bayram ikramiyesi nedir? Böyle bir durum dünyanın neresinde görülmüş” söylediği iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

İDDİAYA YANIT CUMHURBAŞKANLIĞINDAN GELDİ

Erdoğan’ın Bakan Şimşek’e “Yoksulları öldürdün” sözleriyle tepki gösterdiğini öne devam eden haberlere cevap ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Savaşım Merkezi’nden geldi. Dezenformasyonla Savaşım Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek içinde, elektrik ve naturel gazdaki devlet katkısı ile emekli ikramiyeleri mevzusunda münakaşa yaşandığına yönelik iddiaları yalan olduğunu beyan etti.

“KABİNE ÖNCESİ VEYA SONRASINDA BÖYLE BİR DİYALOG YAŞANMADI”

Merkezin toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada, bazı basın gösterim organlarında yer edinen “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek içinde, elektrik ve naturel gazda meydana getirilen devlet katkısı ile emeklilerin ikramiyeleri mevzusunda münakaşa yaşandı” iddiasının doğru olmadığı, Erdoğan ile Şimşek içinde kabine toplantısı öncesi yada sonrasında bu şekilde bir diyaloğun yaşanmadığı açıklandı.

“BAKANLIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK”

Elektrik faturalarında birinci kademede yüzde 50, naturel gazda ise yüzde 75’lik devlet desteğinin devam etmiş olduğu hatırlatılan açıklamada, ek olarak emeklilere verilen bayram ikramiyelerine 2024 senesinde yüzde 50 zam yapıldığı bildirildi. Açıklamada, “Gömü ve Maliye Bakanlığı, bahse mevzu aslı astarı olmayan iddiaları ortaya atanlarla ilgili kabahat duyurusunda bulunacaktır. Kamuoyunu seçim öncesinde manipüle etmek amacıyla ortaya atılan mesnetsiz iddialara saygınlık etmeyiniz.” ifadelerine yer verildi.

Erdoğan ile Şimşek'in emekli ikramiyeleri nedeniyle tartıştığı iddiasına İletişim Başkanlığından yalanlama

Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Şimşek Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts