Erdoğan: Enflasyon yılın 2. yarısında düşecek, alım gücü eskisinin de üzerine çıkacak


31 Mart seçimlerine sayılı günler kala mitinglerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Tokat mitinginde ekonomiyle ilgili dikkat çeken mesajlar verdi. Enflasyonun senenin 2. yarısında düşeceğini belirten Erdoğan, alım gücünün de eskisinin üstüne çıkacağını söylemiş oldu.

“ÜLKEMİZİ EN BÜYÜK 10 EKONOMİ ARASINA ÇIKARTACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tokat mitingindeki açıklamalarından satır başları şu şekilde; “Emeklilerin yaşamış olduğu sıkıntının farkındayız. Bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesinden yüzde 50 maaş zammına, banka promosyonuna kadar elimizden geleni yapıyoruz. Kamu bankalarımız maaş tutarına nazaran promosyonu 8-12 bin liraya yükseltti. İkramiyeleri 2-5 Nisan tarihleri içinde hesaplara yatırıyoruz. Senenin ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını göreceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren çalışanlarımızın ve emeklilerimizin alım enerjisini yukarı çıkaracağımıza inanıyoruz. Yeter ki biz aramıza kimseyi sokmayalım.

“SİZLERLE HASRET GİDERMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUM”

Yüce erenlerin rüyası sende, birliğin, dirliğin mayası sende. Hakkın hakikatin sevdası sende. Ezelden gönlümün burcusun Tokat. Göz nurum başımın tacısın Tokat. Gözümün nuru, başımın tacı Tokat’ta bugün bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan, özlem gidermekten kıvanç duyuyorum. Şu görkemli katılım, görkem Tokat’ın 31 Mart’ta nerede olacağını açıkça ortaya koyuyor. Burası kudretten bağlar ve bahçeler, güller ve gönüller şehridir. Bir yanını Karadeniz’e bir yanını İç Anadolu’ya bir yanını Doğu Anadolu’ya veren bu kent Malazgirt’ten derhal sonrasında mümin gönüllere sığınak olmuştur. Selçuklu ve Osmanlı’dan beri ülkenin ve milletin girmiş olduğu tüm mücadelelerde en ön saflarda yer almış bu toprakların vatan olmasına oldukca büyük katkılar elde etmiştir.

“TOKAT GARİPLERLE DOSTTUR KİN TUTMAZ”

Tokat devamlı bir başka, Tokatlı Gaziosmanpaşa’nın şanlı Plevne müdafaası dilden dile anlatılan bir destana dönüşmüştür. Çanakkale’ye gencecik fidanlarını göndererek mevzu vatansa gerisi ayrıntılardır diyerek vücudunu düşmana siper etmiştir. İstiklal Harbi’nde devrin en büyük terör örgütlerinden kabul edilen Pontus çetelerine Tokat göz açtırmamıştır. Yetiştirdiği alimlerle, arifleriyle, gönül sultanlarıyla dünyaya ışık saçmıştır. Evliya Çelebi Tokat’ı iyi mi konu alıyor biliyor musunuz? Tokat gariplerle dosttur kin tutmaz, hile bilmez, derya dil halim selim insanların şehri olarak Tokat’ı tasvir etmiştir. Hacı Bektaş Veli hazretleri bu şehri alimler konağı, fazıllar yurdu, şairler yatağı ifadeleriyle konu alıyor. İşte böylesine büyük bir maddi ve içsel mirasın sahibi Tokat bizim demokrasi ve kalkınma yolculuğumuzun her safhasında yanımızda oldu. Bu vesileyle 14-28 mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’na milletvekilliğinde yüzde 65, cumhurbaşkanlığında yüzde 66’yı aşan oranlarda destek eren Tokat’a şükranlarımı sunuyorum.

MEYDANDA 45 BİN KİŞİ VAR

Gençler gelirken sormuş oldum, rakamı aldım. Bugün alanda 45 bin vatandaşım var. Tokatlı kardeşlerim bir kez daha vesayet heveslilerine, darbe destekçilerine, terör şakşakçılarına derslerini vermiştir. Emperyalistlerin milletimizin birliği, vatanımızın bütünlüğü, devletimizin bekası üstünde kurmuş oldukları hain emelleri hep beraber hüsrana uğrattık. İnşallah 31 Mart’ta Tokat ulusal irade bayrağını bir kez daha en yükseğe dikerek kendine yakışanı yapmış olacaktır. Ben size inanıyorum. Unutmayınız 31 Mart’ta Tokat’ta çıkacak sonuçla yalnız Tokat’ın mahalli yöneticilerini seçmekle kalmayacaksınız bununla birlikte sandıkta yapacağınız tercihle tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya da mühim bir bildiri vereceksiniz. Geçen yılki seçim sürecinde gördünüz. Fakat ben sizden bir şey daha isteyeceğim. İstanbul’da Tokat nüfusu yüksek. Öyleyse İstanbul’daki tüm hemşehrilerimizi sizden aramanızı rica ediyorum. Telefonlarla İstanbul’u da arayacaksınız zira İstanbul’da Murat Kurum kardeşimiz ağırlığını koyarak onu da seçtirerek CHP zulmünden İstanbul’u kurtaracağız. Aynı şekilde Ankara’daki Tokatlıları da aramanızı isterim. Orada da Turgut kardeşimizi kazandıracağız.

“ÇORUM’DA DA ANKARA’YA İSTANBUL’A MESAJLAR İSTEYECEĞİZ”

Türkiye’nin 21 yılda 3 kat büyümesinden rahatsız olanlar pusuda bekliyor. Türkiye’nin hak ve özgürlük reformlarıyla ileri demokrasi sınıfına yükselmesine tahammül edemeyenler pusuda bekliyor. Tüm ecdadının övgüyle bahsetmiş olduğu Tokat budur. 900 senedir görebileceğiniz Tokat budur. İnşallah 31 Mart’ta ulusal irade bayramını Ramazan bayramından ilkin kutlayacağız. Birileri 31 Mart seçimine niçin bu kadar ehemmiyet verdiğimizi soruyor. Minimum 50 ilde miting yapma hedefi ile yola çıktık. Bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz var. Şehirlerimize gitmek bizi yormaz. Tam tersi enerji verir, moral verir. Tokat’tan İstanbul’a Ankara’ya merhabalar gönderelim. Buradan Çorum’a geçiyoruz. Daha nice güzel günlerde beraber olacağız. Çorum’da da Ankara’ya İstanbul’a mesajlar isteyeceğiz.

CHP’YE DEM TEPKİSİ

Sırf 3-5 belediye fazla almak uğruna DEM’le girdikleri ittifaka kimlerin koçluk ettiğini görüyorsunuz, değil mi? Yönerge nereden geliyor, Kandil’den. Teşkilat militanları tarafınca tokatlanan siyasetçilerle particilik, belediyecilik yapılamaz. CHP’nin bu şekilde bir partiyle yol adım atma hesabı anlaşılır değil. 14-28 Mayıs’ın tamamlayıcısı olacak 31 Mart’tan sonrasında ülkemiz, bu çorak ve çarpık karşıcılık anlayışının tasfiyesine şahitlik edecektir. Ülkemizi 21 yılda 3 kat iyi mi büyüttüysek 2 kat daha büyüterek en büyük 10 iktisat arasına çıkartacağız.

ERDOĞAN’DAN ENFLASYON VE EMEKLİ MESAJI

Fiyat istikrarını sağlamadan maaş zamlarının iyi mi eridiğini en iyi sizler biliyorsunuz ki. İnşallah senenin 2. yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını görmüş olacaksınız. Emeklilerin yaşamış olduğu sıkıntının farkındayız. Bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesinden yüzde 50 maaş zammına, banka promosyonuna kadar elimizden geleni yapıyoruz. Kamu bankalarımız maaş tutarına nazaran promosyonu 8-12 bin liraya yükseltti. İkramiyeleri 2-5 Nisan tarihleri içinde hesaplara yatırıyoruz. Senenin ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını göreceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren çalışanlarımızın ve emeklilerimizin alım enerjisini yukarı çıkaracağımıza inanıyoruz. Yeter ki biz aramıza kimseyi sokmayalım.”

Erdem Aksoy

Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Tokat Finans Siyaset Iktisat Haberler

Related Posts