Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar’da rekor kıracağız


Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan‘da düzenlenen bayramlaşma programında yapmış olduğu konuşmada, Gabar’da Türkiye‘nin en kaliteli petrolünü ürettiklerini ve yarın üretimde bir üstün dereceli kıracaklarını söylemiş oldu.

Bakan Bayraktar, Erzincan Belediyesi tarafınca belediye binasında düzenlenen toplu bayramlaşma programına katıldı. Kentteki protokol üyeleri ve vatandaşlarla bir araya gelen Bayraktar, programa katılanların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

İLİÇ’TEKİ MADEN FACİASI

Bayraktar, burada yapmış olduğu konuşmada, 13 Şubat’ta İliç’te meydana gelen maden kazasının üstünden ortalama 2 ay geçtiğini hatırlattı. O günden itibaren Erzincan’da, İliç’te bulunduğunu ifade eden Bayraktar, “İliç’te madenci kardeşlerimizi bulmakla ilgili ilk günden itibaren devlet olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Oradaki ailelerle bir arada olduk. İnşallah bundan sonrasında da olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

İliç’te bayramlaşma programına katılıp emek harcamaları yerinde takip ettikten sonrasında yarın Şırnak’a gideceğini özetleyen Bayraktar, şu şekilde devam etti: “Gabar’da Türkiye‘nin en kaliteli ve en yüksek miktardaki petrolünü üretiyoruz. Dolayısıyla hem orada meydana getirilen emek harcamaları yerinde inceleyeceğiz hem de gene orada vatandaşlarımızla bayramlaşacağız. 13 Şubat’ta maalesef acı bir kaza haberiyle uyandık, Erzincan’a geldik. Oldukça büyük bir çaba var. Devlet tüm imkanlarıyla ilk dakikadan itibaren vaka yerindeydi. Başta valimiz, ilgili tüm arkadaşlarımız, vekillerimiz oradalardı. Hepimiz de derhal olayın arkasından vaka yerine intikal ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi bu mevzuyu oldukca yakinen takip etmemizi talimatlandırdı. Ailelerle birebir ilgilenmemizi bilhassa talimatlandırdı ve biz adeta orada onlarla büyük bir aile olduk.”

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

“MÜREFFEH BİR ERZİNCAN’I İNŞALLAH BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”

Erzincan’ın kendileri için oldukca mühim bir kent olduğuna işaret eden Bayraktar, “Erzincan, enerjide, madende oldukca kıymetli kaynakları olan bir kent. Dolayısıyla biz inşallah önümüzdeki dönemde buraya daha oldukca istihdam getirecek, buraya daha oldukca iş imkanı getirecek emek harcamaları da benim bakanlığım adına yapacağımızı ifade etmek isterim.” dedi.

Bakan Bayraktar, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını hatırlatarak, “Belediye başkanımız bir kez daha siz değerli üyelerimizin teveccühüyle ve oylarıyla bir dönem daha belediye başkanlığı yetkisini aldı. Biz daha ilkin de kendisiyle görüşüyorduk. İnşallah yeni dönemde onun projelerine ikimiz de destek olacağız. Bu destekle birlikte o da can Erzincan’ı daha güzel, daha iyi bir kent haline getirmek için gece gündüz çaba edecek. Ikimiz de ona destek olmaya devam edeceğiz ve hep beraber el birliğiyle daha güzel, daha yaşanabilir, daha müreffeh bir Erzincan’ı inşallah bir araya getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bayramların müstesna, insanların bir, birlikte ve kardeş bulunduğunu hatırlatan günler olduğuna işaret eden Bayraktar, müstesna günde vatandaşla bir arada olmaktan kıvanç duyduğunu söylemiş oldu.

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

“İNŞALLAH YARIN ÜRETİMDE BİR REKOR KIRACAĞIZ”

Türkiye‘nin önümüzdeki süreçte oldukca daha güzel ve kuvvetli bir ülke olacağına dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti: “Hepimiz Türkiye‘nin enerjide bağımsızlığını sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye‘nin petrolde ve organik gazda dışa bağımlılığını bitirmek için Karadeniz’de denizin ortasında Sakarya gaz sahasından Türkiye bugün kendi organik gazını üreten bir ülke oldu. Bir dönem adı terörle anılan, girilemez denilen Gabar, oldukca şükür bugün petrolle anılıyor. Artık orası oldukca daha güvenli ve biz orada Türkiye’nin en kaliteli petrolünü üretiyoruz. İnşallah yarın (Gabar) üretimde bir üstün dereceli kıracağız. Bunu da inşallah oradan tüm milletimizle paylaşmış oluruz. Dolayısıyla Türkiye her alanda bu yeniliklerle yoluna kararlılıkla devam ediyor.”

Bakan Bayraktar, konuşmasının arkasından tekrardan belediye başkanı seçilen Bekir Aksun’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunmuş oldu. Bayramlaşma programına, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakcı, Kültür ve Gezim Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Alparslan Bayraktar Erzincan Türkiye Enerji Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts