Emekliye trende yüzde 10 indirim uygulaması başladı


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 Emekliler Yılı kapsamında bakanlığa ilişkin trenlerde emeklilerin yüzde 10 indirimli gezi edeceğini deklare etti.

EMEKLİLERE TREN BİLETLERİNDE YÜZDE 10 İNDİRİM

Bakan Uraloğlu, “Emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat bir halde seyahatlerini sağlamak suretiyle yüksek süratli, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz.” sözleri ile müjdeyi duyurdu.

Bu gece başlıyor: Emekliye trende yüzde 10 indirimUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu

EMEKLİ OLDUĞUNU GÖSTEREN BELGE YETERLİ OLACAK

Bu gece yarısından itibaren emeklilere yönelik uygulanmaya başlamış olacak olan yüzde 10 indirimden yararlanmak için e-devlet üstünden yada bir resmi kurumdan alınacak emekli olunduğunu gösteren belge kafi olacak. Söz mevzusu indirim tüm emeklileri kapsarken, yıl süresince geçerli olacak.

BAYRAMDA TRENLERE EK SEFER

Uraloğlu ek olarak, yaklaşan Ramazan Bayramı sebebiyle artan yolcu talebini karşılamak için lüzumlu önlemlerin alındığını da söylemiş oldu. Bakan Uraloğlu açıklamasında, bayram tatili ve okullardaki ara tatili kapsayan 5 -15 Nisan tarihleri içinde ek yüksek süratli tren seferleri ve öteki trenlerde kapasite artışına gidildiğini belirtti. Uraloğlu, “Yüksek süratli tren hatlarında 5 Nisan’dan itibaren başlamış olacak ek seferlerle 18 bin 84 koltuk kapasitesi artışı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu gece başlıyor: Emekliye trende yüzde 10 indirim

Öte taraftan ek seferlerle beraber günlük karşılıklı sefer sayısı, Ankara-İstanbul hattında 13’ten 14’e, Konya-İstanbul hattında 4’ten 5’e yükselecek. Ankara-Konya hattında cuma ve pazar günlerine ek olarak cumartesi için de sefer konulacak. Yüksek süratli trenlerdeki yeni seferler dinlence periyodu sonrasında da devam edecek.

Abdülkadir Uraloğlu Ulaşım Yaşam Iktisat Haberler

Related Posts