Emeklilerin promosyon ödemeleri bugün başlıyor! Başvurular e-devlet üzerinden yapılabiliyor


Kamu bankalarının emekliler için promosyon tutarı netleşti. 8 bin ile 12 bin lira içinde değişen tutarlarda promosyon alabilmek için başvurular devam ediyor. İşlemleri tamamlanan emeklilere ödemeler bugün yapılmaya başlanacak.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Promosyonlar için müracaat, bankalardan ya da e-devlet üstünden yapılabiliyor. Bankalar emekliye promosyon için 3 yıl taahhüt istiyor. Daha avantajlı bir teklif olması durumunda banka değişikliği yapmak mümkün. Birden fazla emekli maaşı alanlar ayrı ayrı promosyon başvurusu yapabilecek.

“BANKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLİYOR”

Toplumsal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş merak edilenleri yanıtladı; “Hali hazırda promosyon alanlar da daha yüksek promosyon olması halinde önceki bankadan aldıkları promosyonu başka bankaya taşıyabilirler. Başka bankaya taşıma açısından herhangi bir cezai mesuliyet yoktur. Yalnız almış oldukları promosyonun kullanılan döneme ilişik olan kısmı mahsup edildikten sonrasında kullanmadıkları kısmı bankaya iade etmeleri yeterlidir.”

Karakaş, “Emekli maaşları dosya bazında alınmaktadır mesela eşten dolayı dul maaşı alanlar dul maaşından dolayı bir promosyon alabilirler. Kendileri de emekliyse kendi hesaplarından da ek olarak promosyon almaları mümkündür” dedi.

16 MİLYON KİŞİ KAPSAMDA

Dul yetim aylığı alan hak sahiplerine de minimum 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacak. Banka promosyon düzenlemesinde ortalama 16 milyon şahıs kapsamda bulunuyor.

Erdem Aksoy

E-Devlet Banka Iktisat Güncel Haberler

Related Posts