Emeklilere verilecek promosyon için başvurular rekor seviyede


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu, kamu bankaları tarafınca emeklilere verilecek promosyona ilişkin meydana getirilen başvurular üstün dereceli seviyeye ulaştı.

Erdoğan’ın, 21 Mart’taki Kayseri mitinginde sarf etmiş olduğu “Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa nazaran 8 bin lira ile 12 bin lira içinde belirledi.” sözleri sonrası birçok emekli kamu bankalarına koştu.

Emeklilere verilecek promosyon için başvurular rekor seviyede

ZİRAAT BANKASI’NA YARIM MİLYONA YAKIN EMEKLİ BAŞVURDU

Kamu bankalarının emekli promosyonları artırıldıktan sonrasında, dün müracaat üstün derecesi egale edildi. Promosyon başvurularının ilk gününde Ziraat Bankası’na 446 bin müracaat gerçekleştirilirken Vakıfbank ve Halkbank’a da toplam 100 bin şahıs başvurdu.

ÖDEMELER 28 MART’TA HESAPLARA YATACAK

Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, promosyon ödeme tarihleriyle ilgili data vererek, ödemelerinin 28 Mart Perşembe günü itibarıyla hesaplara yatırılacağını deklare etti.

Emeklilere verilecek promosyon için başvurular rekor seviyede

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

21 Mart’ta AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa nazaran 8 bin lira ile 12 bin lira içinde belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” demişti.

Vakıflar Bankası Ziraat Bankası Halkbank Finans Yaşam Iktisat Güncel Haberler

Related Posts