Emeklilere ek zam yapılacak mı? AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu tarih verdi


Mahalli seçimlere sayılı günler kala emeklinin çifte zam beklentisi de arttı. Emeklilere ek zam gelip gelmeyeceği mevzusu gündemdeyken AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu’ndan dikkat çeken bir değerlendirme geldi. Akbaşoğlu, emekli aylıklarına iyileştirmede seçim sonrasını işaret etti.

“ALIM GÜCÜNÜ ARTIRICI ADIMLAR ATILACAK”

Akbaşoğlu Meclis’te düzenlemiş olduğu basın toplantısında”Emeklilerimiz başta olmak suretiyle tüm çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım enerjisini arttırıcı değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

SEÇİMDEN ÖNCE DÜZENLEME OLUR MU?

Akbaşoğlu, “Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart’a kadar yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?” sorusu üstüne, mahalli seçimler sebebiyle 31 Mart’a kadar TBMM’nin muhteşem toplanmasının gündemlerinde olmadığını söylemiş oldu.

“HAZİRAN SONU, TEMMUZ BAŞI İTİBARİYLE…”

Meclisin muhtemelen nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını özetleyen Akbaşoğlu, “O tarihten itibaren bu hususları görüşme edeceğiz ve haziran sonu, temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz başta olmak suretiyle tüm çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım enerjisini arttırıcı değerlendirmelerimizi hep birlikte kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’IN YAPTIĞI HESAP DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 bin TL olan en düşük emekli maaşının kafi olmadığını belirterek, “16 milyon emeklimiz var, 7 bin TL eklemek demek bütçeden ortalama 1,4 trilyon liralık 10 bin lira eklemek demek, 1,9 trilyon liralık deposu buraya aktarmak demek. Askeriyle, polisiyle, eğitimcisiyle, sağlıkçısıyla velhasıl tüm memuru ve işçisiyle devletin çalışanlarının yarısından fazlasına maaşlarını vermesek o süre bir ihtimal bu ilave gideri karşılayabiliriz” açıklamasını yapsa da emekliye ek zam gündemden düşmüyor.

Olgun Kızıltepe

Emekli Zammı Finans Iktisat Haberler

Related Posts