Elden Taksitle Bilezik ve Altın Satışı Yapanlar SENETLİ 2020


Kuyumcu ve sarraflardan aylık belirli taksitlerle elden altın veya bilezik alabilirsiniz. İsterseniz bu bilezikleri birikim yapmak için isterseniz de hemen paraya çevirmek için kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde senetle para veren firmalar olduğu gibi, elden taksitle bilezik satan yerler de mevcuttur.

Senetli Altın Satışı Nasıl Yapılır?

Bileziklerin ayar ve büyüklük modellerine göre fiyatları bellidir. Elden taksitle alınan bilezikler bu fiyatların çok daha üstünde satışa sunulmaktadır. Satış prosedüründe vade söz konusu olduğundan taksit taksit vadeli ödeme imkanında bu miktarlar yüksektir. Bilezik satın alacak bayanlar kuyumcuları ziyaret eder ve istedikleri boyutta bileziği tercih ederler. Aşağıda yer almakta olan bilezik ve altın çeşitleri elden taksitle satın alınabilir.

  • Kelepçe model bilezik,
  • Trabzon hasır modeli,
  • Adana Burma bilezik,
  • Hediyelik altın,
  • Hangi boyda almak isterseniz seçiminizi yapın;  5,8 –  6,0 –  6,2 – 6,4 – 6,6 – 6,8 – 7,0
  • Düz işçiliksiz 22 ayar
  • 22 ayar,
  • 24 ayar,
  • Takı seti,
  • Altın küpe setleri
Senetle bilezik
Vadeli Altın Satanlar

Bilezik satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de, işçiliksiz olmasıdır. Bilezik kaç gram olursa olsun, satın alınırken eğer işçiliği fazla ise, altın fiyatına göre satışı daha pahalıdır. Yine bu bilezik satın alındıktan sonra peşin paraya çevrilmek veya satılmak istendiği taktirde ise, satışı düşük olacaktır. Bu sebeple acil paraya ihtiyacı olan ve bu nedenle elden taksitle bilezik satın almak isteyen vatandaşların işçilik maliyetleri düşük olan sade bilezikleri tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Senetle Altın Satan Kuyumcular ve Sarraflar ve iletişim bilgileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bugün satın aldığınız bileziği aynı anda başka bir kuyumcuya veya satın aldığınız yere bozdurarak nakit imkanı sağlayabilirsiniz. Kuyumcu ile olan samimiyeti dolayısıyla elden taksit yaptıran kişiler daha çok bozdurma işlemini başka kuyumculara yaptırmaktadırlar.

Kredi Kartsız Taksitle Altın Almak

Hemen paraya çevirecekseniz 22 ayar bir bilezik alın.

Bileziğinizi güvendiğiniz bir kuyumcu veya firmadan alın. Sahte altın satan yerlerin çok olduğunu unutmayın!

Bileziğin üzerinde patent ve diğer bilgilerin olup olmadığını kontrol edin.  14 (22K) TSE 6500 gibi

İlla ki işlemeli bir bilezik alacaksanız, bileziğin ağırlığı ile işçilik maliyeti arasında orantıyı değerlendirin. Örneğin 30 gr. ağırlığında ki bir bilezik altın fiyatına göre satıldığında örneğin 1.000 TL. ediyor ise, bu bilezik işlemesi nedeniyle size 3.000 TL. ye satılmaya çalışılıyor ise, bu orantıyı dengeleyin. Elden taksitle almış olsanız da bu fiyat orantısızdır.

Bazı kuyumcularda bileziklerin gram ağırlıklarının sapma değerlendirinden bahsedilir. Özellikle internetten taksitle altın satın alırsanız, seçtiğiniz ve tarafınıza gönderilen altın ürünlerin gramajlarını kontrol ettirin. 20 gram talep ettiğiniz bir ürün size, 0,5 gram eksik gönderilirse fazladan para ödemiş olursunuz.

Kredi Kartsız Taksitle Altın Almak
Kredi Kartsız Taksitle Altın Almak

Yatırım yapmak amacıyla senetle altın alıyor iseniz, bilezik yerine gram, çeyrek, yarım veya cumhuriyet altını almanız tavsiye edilir. Çünkü bu altınlar darphane tarafından üretilmekte ve herhangi bir işçilikleri bulunmamaktadır. Bu altınların üzerinde ki kluplar altın olmayıp sonradan takılmaktadır. Bu tür ziynet eşyası alırken de üzerlerinde ki imal tarihlerine dikkat edin. Örneğin 2017 yılında üretilen bir altın 150 lira iken, 2016 yılı üretimi 150, 155 TL. fiyata satılmaktadır. Toplu alışverişlerinizde bu miktarlar sizin zarar etmenize sebebiyet verecektir.

Senet imzalatmadan elden taksit taksit altın sattığını söyleyen, sizden bu alışveriş için peşinat talep eden, altın veya bileziklerin piyasa değerinden çok daha ucuz fiyata satıldığını söyleyen kişilere itimat etmeyiniz.

Peşinatsız Kredi Kartına Taksitle Satış Yapan Firmalar

İzmir Ankara İstanbul gibi büyük şehirlerimize bulunan hemen hemen her kuyumcu kredi kartıyla satış yapmaktadır. Bursa ilimizde bulunan kuyumcular çarşısı ve kapalı çarşı da kredi kartına taksitle bilezik satışı yapılmaktadır.

Hepsi burada sitesinden taksitle bilezik satın alabilirsiniz.

Sahibinden isimli internet sitesinde de, sahibinden senetle altın ve bilekliklere taksit imkanı sağlanabilmektedir. Bu site gibi daha pek çok senetle alışveriş yapabileceğiniz site bulunmaktadır. Buralardan değişen vadeler ile altın vb. alabilirsiniz.

The post Elden Taksitle Bilezik ve Altın Satışı Yapanlar SENETLİ 2020 appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir