Dolar ve euro bugün ne kadar? İşte kurlardaki son durum


İstanbul özgür piyasada dolar 32,2270 liradan, euro ise 34,9070 liradan güne başladı. Dün dolar 32,1990 TL’den, euro ise 34,9430 TL’den günü tamamlamıştı.

DÜNYA GENELİNDE FAİZ İNDİRİMİ BELİRSİZLİĞİ

Dünya genelinde enflasyonla savaşım kapsamında, mühim merkez bankalarının attığı şahin siyaset adımlarının sonuna gelindiğine kati gözüyle bakılırken, faiz indirimlerine ne vakit başlanacağına yönelik belirsizlik ise devam ediyor.

Analistler, söz mevzusu belirsizliğin makroekonomik verilerden alınan sinyallerle azalabileceğini ifade ederek, ABD’de yarın açıklanacak gelişme verilerinin ve cuma günü Fed’in enflasyon göstergesi olarak dikkate almış olduğu kişisel tüketim harcamalarının bankanın gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin ipuçları verebileceğini söylüyor.

Fed yetkililerinin sözle yönlendirmeleri takip edilirken bazı banka yetkililerinin dün yapmış olduğu açıklamaların davranışlarında ölçülü sinyaller vermesinin arkasından para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in ilk faiz indirimine haziranda gitme ihtimali yüzde 67’ye geriledi.

Finans Iktisat Güncel Haberler

Related Posts