Dolar, euro ne kadar oldu? İşte kurlarda son durumDün 32,2729 TL’den kapanan dolar perşembe gününe kıymet kazancıyla başlayarak 32,3130 seviyesinden işlem görüyor. Euro 34,9620 TL, sterlin ise 40,8030 TL seviyesinde bulunuyor. Dolar endeksi ise 104,3’te bulunuyor.

FED’İN FAİZ İNDİRİMİ BELİRSİZLİĞİ

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirimine ne süre başlayacağına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini kaydederek, bugün ABD’de gelişme verileri başta olmak suretiyle yoğun veri gündemi yatırımcıların odağına yerleştiğini belirtti.

Dün piyasalar kapandıktan sonrasında açıklamalarda bulunan Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, faiz oranlarını düşürmek için aceleye gerek olmadığını ve faiz indiriminden ilkin “minimum birkaç ay daha iyi enflasyon verileri” görmek istediğini söylemiş oldu.

Waller’ın bu açıklamalarının peşinden para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in ilk faiz indirimine haziranda gitme ihtimali yüzde 64’e geriledi.

Analistler, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti, yurt haricinde ise ABD’de gelişme verileri başta olmak suretiyle yoğun veri gündeminin takip edileceğini vurgulayarak, teknik açıdan dolar endeksinde 104 ve 103 puanın destek, 105 ve 106 puan seviyelerinin ise direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Döviz Finans Iktisat Güncel Haberler

Related Posts