Dolar, euro ne kadar oldu? İşte döviz kurunda son durum


Dün günü 32,3440 TL’den tamamlayan dolar kuru, yeni güne kıymet kazancıyla başlayarak 32,3810 TL seviyesinden işlem görüyor. Euro, 35,1910 TL, sterlin ise 41,2480 TL’den işlem görürken dolar endeksi ise saat 10.00 itibariyle 103,8 seviyesinde bulunuyor.

ABD MERKEZ BANKASI FAİZ KARARINI AÇIKLAYACAK

Küresel piyasalarda gözler bugün ABD Merkez Bankasının ( Fed ) para politikası kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına çevrilirken, risk iştahı sınırı olan da olsa pozitif seyrediyor.
Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in siyaset faizini durağan(durgun) bırakacağına kati gözüyle bakılırken siyaset metninden ve Powell’ın açıklamalarından alınacak sinyallerin piyasaların yönü üstünde etkili olmasının beklendiğini açıkladı.

Son dönemde açıklanan makroekonomik verilerin enflasyon endişelerini beslemeye devam ettiğini belirten analistler, Fed’in bu sinyalleri iyi mi değerlendirdiğine ilişkin ipuçlarının gelecek dönemde atılacak adımlar açısından mühim bulunduğunu söylemiş oldu.

Analistler, bugün Fed’in faiz kararının yanı sıra İngiltere’de tüketici ve Almanya’da üretici enflasyonu olmak suretiyle yoğun veri gündeminin takip edileceğini aktararak, teknik açıdan dolar endeksinde 103 ve 102 puanın destek olarak öne çıktığını, 104 ve 105 puan seviyelerinin ise direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Jerome Powell Fed Döviz Finans Iktisat Güncel Haberler

Related Posts