Dolar, euro bugün ne kadar? İşte kurlarda son durum


Dün günü 32,1469 TL’den tamamlayan dolar, güne kıymet artışıyla başlayarak 32,1720 TL seviyesinden işlem görüyor. Saat 10.00 itibarıyla euro da 34,9480 TL, sterlin 40,7080 TL seviyelerinde bulunuyor.

FED’İN FAİZ İNDİRİMİ BEKLENTİSİNDE DÜŞÜŞ

Fed‘in, bu yıl başlaması beklenen faiz indirimlerinin zamanı ve hızına ilişkin belirsizlik devam ederken, ABD Merkez Bankası ( Fed ) yetkililerinin dün meydana gelen sözle yönlendirmelerindeki davranışlarında ölçülü ton dikkati çekti.

Analistler, Fed yetkililerinin davranışlarında ölçülü sözle yönlendirmelerinin arkasından para piyasalarında bankanın ilk faiz indirimine gitme ihtimalinin haziranda yüzde 70’e gerilediğini bildirdi. Bu zamanda Fed’in faiz indirimine gitme ihtimali banka yetkililerinin açıklamalarından ilkin yüzde 75’te bulunuyordu.

Hafta süresince Fed yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin yanı sıra yoğun veri gündeminin de takip edileceğini belirten analistler, bilhassa gelişme verileri ile Fed’in enflasyon göstergesi olarak dikkate almış olduğu kişisel tüketim harcamalarının bankanın gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin sinyaller verebileceğini aktardı.

Bugün, yurt içinde veri gündeminin sakin bulunduğunu, yurt haricinde ise ABD’de dayanıklı mal siparişleri, konut fiyat endeksi, tüketici itimat endeksi ve Richmond Fed endüstri endeksi verilerinin takip edileceğini vurgulayan analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 104 ve 103 puanın destek, 105 ve 106 puan seviyelerinin ise direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Merkez Bankası Fed Döviz Finans Iktisat Güncel Haberler

Related Posts