Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonda mücadelenin temel öncelikleri bulunduğunu belirterek “Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMSİZ 4 YILA GİRDİK”

Yılmaz, seçimlerin peşinden toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada seçimlerin demokrasiye yaraşır bir şekilde bulunduğunu belirterek sonuçların ülkeye, millete ve şehirlere hayırlı olmasını diledi. Seçimsiz bir 4 yıla girildiğini belirterek şehirlerin depreme fazlaca daha dirençli bir halde hazırlanacağını belirtti.

Yılmaz’ın açıklamalarında geçen ifadeler şu şekilde: “Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere erişme yolunda, yaşamsal derecede öneme haiz dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz. Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirmiş olduğu ilave yüklere karşın, ülkemiz kuvvetli yapısını korumaktadır. Bu zamanda, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe fazlaca daha dirençli bir halde hazırlayacağız. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz. Gerek ekonomik gerek toplumsal bakımdan enflasyonla savaşım temel önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.

“ÜCRET ARTIŞLARININ ZAMANLA ERİMESİ ÖNLENECEK”

Geçen yıl duyuru edilen OVP programını emin bir halde uygulayarak başaracaklarının altını çizen Yılmaz, “Bu senenin ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin neticelerini belirgin bir halde görmeye başlayacağız. Böylece, meydana getirilen ücret artışlarının zaman içinde erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız. Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir hakkaniyet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Gayemiz demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir halde yansıtmaktır.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Iktisat

Cevdet Yılmaz Türkiye Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts