Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilerle ilgili yeni mesaj: Adım atmayı sürdüreceğiz


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ mitinginde açıklamalarda bulunmuş oldu. Konuşmasında muhalefete sert sözlerle yüklenen Erdoğan, enflasyonun altında ezilen emeklilere yönelik de dikkat çeken mesajlar verdi.

“İNŞALLAH DAHA FAZLASINI YAPACAĞIZ”

Erdoğan, “Yurttaşlarımızın yaşamış olduğu sıkıntıların hepsini biliyoruz, görüyoruz. Emeklilerimizin yükünü azaltacak adımları attık, atıyoruz. SSK, Bağkur, Emekli sandığı fark etmeksizin yüzde 49,25 zam almış oldu. Bütçe imkanlarımız genişledikçe inşallah oldukça daha fazlasını yapacağız. Emeklilerimiz şunu bilsin, biz karşıcılık şeklinde hayal taciri değiliz. Biz sırf oy uğruna milletimize yalan söyleyemeyiz. Şimdiye kadar hep insanımıza dürüst olduk. Vatandaşımızla hep gönül diliyle konuştuk. Yeterki aramıza kimseyi sokmayalım” dedi.

SEÇİM ÖNCESİ OLMAYACAK GİBİ

Öte taraftan emeklilere ek zam gelip gelmeyeceği mevzusu gündemdeyken AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu’ndan da dikkat çeken bir değerlendirme geldi. Akbaşoğlu, “Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart’a kadar yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?” sorusu üstüne, mahalli seçimler sebebiyle 31 Mart’a kadar TBMM’nin muhteşem toplanmasının gündemlerinde olmadığını söylemiş oldu.

HAZİRAN AYINI İŞARET ETTİ

Meclisin muhtemelen nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını özetleyen Akbaşoğlu, “O tarihten itibaren bu hususları görüşme edeceğiz ve haziran sonu, temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz başta olmak suretiyle tüm çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım enerjisini arttırıcı değerlendirmelerimizi hep birlikte kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Olgun Kızıltepe

Yaşam Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts