Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken enflasyon mesajı: Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor


Mahalli seçim emek harcamaları kapsamında Aksaray’da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye dair dikkat çeken mesajlar verdi. Konuşmasında enflasyonla mücadelenin önemine vurgu icra eden Erdoğan, “Senenin ikinci yarısında enflasyonun düşmesi ile elimiz rahatlayacak. Öncelik enflasyonu düşürmek. Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“Sevgili Aksaraylılar, kıymetli hanımefendiler, gençler, aziz kardeşlerim hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Uygarlık mirasımıza haiz çıkmasıyla her gelişimizde bu benzeri olmayan şehre kalbimizi bırakıyoruz. Aksaray gönlümüzün baş köşesinde içeriyor. Aksaray her zamanki şeklinde inşallah rekoru da kıracak. Aksaray’ın bizlere olan sevgisinden zerre şüphemiz yok. Geçtiğimiz yılki seçimlerde coşkunuzu sandığa yansıttınız. Verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Aksaray aslan şeklinde kükreyerek dost gönüllere rahatlık düşman gönüllere korku verdi. Yanımızda yer aldığınız için Aksaray’a teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken enflasyon mesajı: Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor

“ÖNCELİK ENFLASYONU DÜŞÜRMEK”

Sizler yanımızda olduğunuz müddetçe bizlere durmak, duraksamak yok. Milletimize sözümüzü hep yerine getirdik. 21 senedir gece gündüz çalışıyoruz. Üretimde, büyümede tarihimizin en iyi seviyesini gördük. Savaşların, krizlerin negatif etkilerini göğüslüyoruz. Can yakan enflasyonun yol açmış olduğu yaşam pahalılığı ile boğuşuyoruz. Tüm emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yaptık. Yılbaşında emeklilerimizin ve çalışanlarımızın maaşlarını yüzde 50 oranında artırdık. Emeklilerimizin ikramiyelerinde de aynı şekilde yüzde 50 artışa gittik. Son olarak, banka promosyon ödemelerini 8 ilâ 12 bin lira arasına yükselttik. Senenin ikinci yarısında enflasyonun düşmesi ile elimiz rahatlayacak. Öncelik enflasyonu düşürmek. Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz.

“KARAMSARLIK BATAKLIĞINA SÜRÜKLEMEK İSTİYORLAR”

Bugün katılım ne kadar diye sormuş oldum, 35 bin… Aksaray’a da bu yakışır. Aslına bakarsanız Aksaray bunun haricinde kabul etmek. Hep beraber sabredeceğiz. Ülkemizin gücünden ve potansiyelinden rahatsız olanlar muhalefeti de kullanarak milletimizi karamsarlık bataklığına sürüklemek istiyor. Gelip geçici sıkıntıları asırlık hedeflerin önüne koyarak milletimizle aramızı açacaklarını sanıyorlar. FETÖ’den PKK’ya terör örgütlerinin saldırılarına karşı koyarken gördük bu oyunu. Geçmişte Türkiye’yi iyi mi 2023’e hazırladıysak şimdi de fazlasını yaparak Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken enflasyon mesajı: Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor

“TÜRKİYE’Yİ 2 KAT DAHA BÜYÜTECEĞİZ”

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz. Türkiye’yi 2 kat daha büyüteceğiz. Bir tek belediye başkanları seçmekle kalmayacaksınız, öteki mücadelelerimizde de işimizi kolaylaştıracaksınız. Aksaray’la beraber Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mısınız? Bayram gelmeden 31 Mart’ta ulusal irade bayramını beraber kutlayacağımıza inanıyorum.

“EKONOMİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Pazar gününe kadar durmak yok, yola devam. Dünya ile yarış halindeyiz sadece istediğimiz yerde değiliz. Başarmamız ihtiyaç duyulan fazlaca savaşım var. Bir yanımızda Rusya Ukrayna savaşı alevlenerek sürüyor. Öteki taraftan Gazze’deki vahşet giderek derinleşiyor. Internasyonal kuruluşların hiç kimseye hayrının dokunmadığına tanık oluyoruz. Son 10 yıldaki maruz kaldığımız sayısız hücum ile bu yıkım tablosuna çekilmek isteniyoruz. Beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz için badireleri atlatarak bu günlere geldik. Bir ekip muhterislerin hazzı o şekilde istiyor diye şimdi pes edemeyiz. Tam tersine savaşım bayrağını daha yukarıya taşıma vaktidir. Devletimizi daha da güçlendireceğiz. Ekonomimizi daha da güçlendireceğiz. Aile yapımıza sıkı sıkıya haiz çıkacağız. Uygarlık mirasımıza daha sıkı haiz çıkacağız. Hep ileri gideceğiz, büyüyeceğiz. Önümüzdeki asrı kendi çağımız yapmakta kararlıyız.

Son 21 yılda Aksaray’a 88 milyar liralık yatırım yaptık. Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşiniz, mahalli yönetimlerle le ele vererek hizmetlerimizi beldelerimize kadar ulaştıracağız.”

Olgun Kızıltepe

Recep Tayyip Erdoğan Finans Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts