Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını masaya yatıracağız


Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart’taki mahalli seçim süreciyle ilgili Bursa’da düzenlenen mitingde mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Erdoğan, emeklilerle ilgili temmuz ayını işaret ederek “Senenin ilk 6 ayındaki enflasyona bakılırsa emekli maaşlarını masaya yatıracağız.” ifadelerini kullandı.Yaşamış olduğu sıkıntılardan dolayı sitemlerini dile getiren her vatandaşım sonuna kadar haklıdır.

“HER SEÇİM DÖNEMİNDE AYNI SENARYOYU DEVREYE SOKTULAR”

Erdoğan, enflasyonu Avrupa ve ABD’nin de denetim altına almaya çalıştığına dikkat çekerek minik esnafların prim gün sayısı için de çalıştıklarını belirtti. Erdoğan, konuşmasında muhalefeti de eleştirerek ihtirasları yüzünden PKK’ya ve FETÖ’ye göz kırptığını söylemiş oldu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Bugün Bursa’da katılım, 90 bin. Durmak yok, yola devam. Pazar günü inşallah sandıkları gümbür gümbür patlatacağız. Bursa’yla beraber Türkiye Yüzyılına hazırlanıyoruz. Biz biliyoruz ki Bursa’nın boş sözle işi olmaz. Bundan dolayı Bursa emeğin alın terinin şehridir. Bursa yatırıma bakar, esere bakar. Bursa icraata bakar. Türkiye Yüzyılı yolcuğumuzda bizi en iyi anlayacak olan Bursa’dır. Bursa TOGG başta olmak suretiyle prestij eserlerine öncelik yapıyor. Ikimiz de belediye başkanlarımızla el ele verip Bursa’nın önünde yeni bir dönem açmayı planlıyoruz.

Itimat ve istikrar iklimimizi bozmak için senelerdir vatanımızda tesir edebildikleri her kesimi kışkırtmaya, hareketlendirmeye çalıştılar. Her seçim döneminde de aynı senaryoyu devreye soktular. Milletimizle bir olup tüm bu oyunları birer birer bozduk. Kimi tuzakları geçtiğimiz mayısta olduğu şeklinde sandıkta hüsrana uğrattık.

Kimi tuzakları 15 Temmuz’da olduğu şeklinde sokakta bertaraf ettik. Kimi tuzakları askeri harekatlarımızla sınırlarımız ötesinde durdurduk. Doğal bu uzun soluklu bir mücadeledir. Her dönemde yeni araçlar, yeni argümanlar, yeni taktikler devreye giriyor. Asla şüpheniz olmasın, önümüzde bizi gene sıkıntılı bir süreç bekliyor. Bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz uğraşı, vatanımızı elde tutmak için de sürdürmek mecburiyetindeyiz. Aksi takdirde tıpkı bir yüzyıl ilkin hayata geçirmeye çalışmış oldukları şeklinde bizi bu topraklardan jiletle kazıyıp atmakta tereddüt etmeyecekleri açıktır.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ: PKK’YA GÖZ KIRPIYORLAR

Ülkemiz muhalefetinin anlamadığı, idrak etmek istemediği, anlasa bile önemsemediği hakikat işte budur. İhtirasları öylesine gözlerini bürümüş durumda ki ülkenin ve milletin uzun vadeli çıkarlarının altına dinamit döşemekten çekinmiyorlar. Bu uğurda PKK’ya göz kırpıyorlar. Bu uğurda FETÖ’ye göz kırpıyorlar, bu uğurda emperyalist heveslere göz kırpıyorlar, bu uğurda her türlü hırsızlığa, arsızlığa yol veriyorlar. Siyasal vizyon sıfır. Siyasal program hak getire, proje mevcut değil, icraat desten aslına bakarsanız yok. Buna karşılık karşıcılık cenahında her türlü istismar, her türlü kirli pazarlık, her türlü entrika kol geziyor.

CHP, çeşitli şehirlerde DEM’le hem de tabanına karşın neyin karşılığı, hangi paylaşımların ürünü olduğu bilinmeyen karanlık ittifaklar kuruyor. Fakat bundan öylesine utanıyorlar ki saklamak için de kırk takla atıyorlar. CHP’nin ihtirasları DEM’in de için hallaç pamuğuna çevirdi. Bu partide kimi diyor ki kendimize oy verelim, kimi diyor CHP’nin kuyruğuna takılalım. Doğrusu her kafadan bir ses çıkıyor. Toplam üye sayısı 500 bini bulmayan marjinal partiler, sağa sola yönerge veriyor, doğrultu çiziyor, seçmenin iradesine ipotek koyuyor. CHP’li faşist yöneticiler ‘kapıdan giremezsiniz’ diyerek aslına bakarsanız bu tarz şeyleri her gün tokatlıyor.

“TEMMUZDA EMEKLİ MAAŞLARINI MASAYA YATIRACAĞIZ”

Avrupa’sından, ABD’sine her insanın denetim altına almaya çalmış olduğu enflasyonla ikimiz de savaşım ediyoruz. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerini artırdık. Ek olarak 5 bin lira ödemede bulunduk. Temmuzda senenin ilk 6 ayındaki enflasyona bakılırsa emekli maaşlarını masaya yatıracağız. Memurlara ek gösterge uygulamasını genişleterek düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Ufak esnafların prim gün sayısı için de çalışıyoruz.

“SİTEM EDEN HER VATANDAŞIM HAKLIDIR”

Emekli maaşlarında, asgari ücrette ara artış istekleriyle karşılaşıyoruz. Yatırım bütçemizin tamamını, eğitime yada sağlığa ayıracağımız bütçenin tamamını tahsis etsek bile yetmeyeceğini takdir edersiniz. Yaşamış olduğu sıkıntılardan dolayı sitemlerini dile getiren her vatandaşım sonuna kadar haklıdır. Çalışanların ve emeklilerin kayıplarını iyi mi telafi edeceğiz? Bunu daha oldukca emek vererek, üreterek yapacağız.”

Erdem Aksoy

Recep Tayyip Erdoğan Zam Iktisat Güncel Haberler

Related Posts