Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Kayseri mitinginde emekliler için sevindirici bir haberi paylaştı. Kamu bankalarının emeklilere 8-12 bin TL içinde promosyon ödemesi yapacağını duyuran Erdoğan, “Öteki bankaların da katılacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİLİ KARDEŞLERİMİZLE İFTİHAR EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingdeki açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde; “Bugün bildiğiniz gibi 21 Mart Nevruz Bayramı. Ilk olarak Kayseriyle beraber tüm milletimizin, Nevruz sevincini yaşayan coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramı’nı kutlama ediyorum. Orta Asya’dan Balkanlar’a oldukca geniş bir bölgede yeni umutlarla kutlanan Nevruz’un hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Konumuyla, önemiyle, ürettiği değerlerle, yetiştirdiği büyüklerle dünyada eşi bulunmayan Kayseri’yle ve Kayserili kardeşlerimizle iftihar ediyorum. Kayseri, 14-28 Mayıs seçimlerinde ahde vefasını bir kez daha gösterdi. Bu seçimde Cumhur İttifakı’na milletvekilliğinde verdiğiniz yüzde 65’i aşkın, Cumhurbaşkanlığında şahsıma verdiğiniz yüzde 68’i kabul eden destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Mayıs seçimleri devletimizde fırsatını bulduğunda ülkeyi karıştırmaya, milleti ötekileştirmeye hazır bir zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi. İnşallah 31 Mart’ta bu ulusal irade destanını oldukca daha ileriye taşıyarak demokrasi safımızı birazcık daha sıklaştıracağız.

Erdoğan: Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak

“MİTİNGE KATILAN KİŞİ SAYISI 75 BİN”

Kayseri, vesayetten kumpasçılara, terör örgütlerinden darbecilere kadar verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer aldı. Cumhuriyet tarihimizin en iddialı kalkınma programlarından kabul edilen 2023 hedeflerini de beraber hayata geçirdik. Şimdi de Türkiye Yüzyılı’nın inşasını beraber gerçekleştirmek istiyoruz. Emniyetten bir sayı alayım dedim, bugünkü görüşmede karşımda ne kadar bir katılım var… Gelen sayı 75 bin… Ben biliyorum siz diyeceksiniz ki bu da yetmez. Zira biz bu meydanda 100 binleri bulduk, 100 binleri yakaladık. Fakat şimdi mahalli yönetim seçimine gidiyoruz. Bir endüstri, tecim, ziraat vahası oluşturmayı başaran Kayserili kardeşlerim pek oldukca şehrimize de esin kaynağı oldu. Bugün Türkiye’nin 81 vilayetinin tamamı üretip ihraç edebiliyorsa bunda Kayseri’nin yapmış olduğu öncülüğün oldukca büyük oranı vardır. Bugün insanlarımız tecim yapmak için ülkemizin ve dünyanın dört bir yanını arşınlıyorsa bunda Kayseri’nin büyük oranı vardır. Ikimiz de Kayseri’den aldığımız ilhamla her alanda zamanı değiştirecek işler yaptık, yapmayı sürdürüyoruz. Türkiye’yi Cumhuriyet tarihinin en kuvvetli siyasal, ekonomik, askeri, toplumsal seviyesine çıkardık. Bir taraftan asırlık ihmallerle biriken altyapı eksikliklerimizi tamamladık, öteki taraftan milletimizi hak ve özgürlük özlemleriyle buluşturduk.

“YIL SONUNA KADAR 200 BİN KONUTU TAMAMLAYACAĞIZ”

Ülke ve milletçe biz çalıştıkça rabbimiz de bereketini verdi. Sonuçta Türkiye’yi 21 yılda 3 kat büyütmeyi başardık. Şimdi gayemiz önümüzdeki dönemde ülkemizi 2 kat daha büyüterek dünyanın en kuvvetli ekonomileri içinde hak etmiş olduğu yere çıkarmaktır. Tanrı’ın izniyle bunu meydana getirecek birikime, dirayete, azme sahibiz. Yalnız hep beraber birazcık daha oldukca emek vererek sabırlı olmamız gerekiyor. Doğal yaşam dikensiz bir gül bahçesi değil, insanoğlunun olduğu benzer biçimde milletlerin de önüne inişler ve çıkışlar, fırsatlar ve tehditler, imkanlar ve hesapta olmayan felaketler çıkabiliyor. Son dönemde milletçe başımıza gelen felaketlerden en büyüğü 6 Şubat depremleriydi. Bu depremler Kayseri’mizin de bir bölümünü etkiledi. Hamdolsun şehrimizde can kaybı olmadı fakat hasar gören, yıkılan binalarımız vardı. Doğal aslolan yitik Maraş’ın, Malatya’sına, Gaziantep’in, Adıyaman’ın ve Kayseri’nin çevresinde Hatay benzer biçimde daha aşağısında yaşandı. Bu vesileyle depremde yitirdiğimiz 53 bin vatandaşımızı bir kez daha dualarla yad ediyorum. Depremle yıkılan şehirlerimizi ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışıyoruz. İnşasını tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettiğimiz konut sayısı 80 bine yaklaştı. İnşallah yıl sonuna kadar bu rakamı 200 bine tamamlıyoruz.

Erdoğan: Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak

MİLYONLARCA EMEKLİYE PROMOSYON MÜJDESİ

Caddeleriyle, meydanlarıyla, zamanı ve kültürel mekanlarıyla üretimi ve istihdamı destekleyecek altyapılarıyla, zelzele şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak şekilde ihya ediyoruz. Ayrıca en büyük mücadeleyi enflasyona ve yaşam pahalılığını köpürten anlayışa karşı veriyoruz. Çalışanlarımızın, emeklilerimizin ve minik esnafımızın gelirlerini yüksek enflasyon karşısında korumakta kararlıyız. Fakat bu mücadeleyi kesinlikle başarıya ulaştıracağız. Bunu da o şekilde yalan yanlış rakamlarla kimseyi kandırarak değil, emek vererek, üreterek, pastayı daha da büyüterek yapacağız. İnşallah senenin ikinci yarısından itibaren enflasyon süratli bir düşüşe geçecek. Depreme ayrılan kaynakların ve enflasyonun bütçe üstündeki yükü hafifledikçe insanımızın refah seviyesini eskisinin de üstüne çıkaracağız. Bu vesileyle emeklilerimize güzel bir haber vermek isterim. Bildiğiniz gibi ilk kez 2017’de emeklilerimize banka promosyonu ödenmesi uygulamasını başlatmıştık. Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa nazaran 8 bin lira ile 12 bin lira içinde belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.”

Erdem Aksoy

31 Mart 2024 Mahalli Seçimleri Recep Tayyip Erdoğan Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts