CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para sayma görüntüleriyle ilgili ifade veren 2 kişi adliyeye geldi


Toplumsal medyada CHP İstanbul İl Yöneticileri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin para saydığı görüntüler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca resen soruşturma başlattı. Para sayma görüntülerindeki kişilerden eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski İl Başkan Danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş ifadeye çağrılmıştı. 2 şahıs ifade işlemleri için adliyeye geldi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para sayma görüntüleriyle ilgili ifade veren 2 kişi adliyeye geldi

3 İSİM SAVCILIĞA ÇAĞIRILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının CHP İstanbul İl Başkanlığında çekilmiş olduğu öne sürülen ve toplumsal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen başlatmış olduğu soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında Fatih Keleş ile eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve CHP İstanbul İl Başkanlığının eski basın danışmanı Can Poyraz’ın, bilgilerine başvurulmak suretiyle savcılığa çağrıldı.

İfade vermeye çağrılan 2 şahıs adliyeye geldi. İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş’in ise yarın gelmiş olarak ifade vermesi umut ediliyor.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para sayma görüntüleriyle ilgili ifade veren 2 kişi adliyeye geldi

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bazı toplumsal medya hesaplarında, “Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı.” notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, kabahat ve kabahat unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla resen soruşturma başlatmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Iktisat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Keleş İstanbul Spor Yargı Siyaset Spor Iktisat Haberler

Related Posts