Bursa’da Senetle Borç Para Veren Yerler


Bursa ilimizin merkezinde, kapalı çarşıda, Osmangazi’de Yıldırım’da, Çekirge’de senet karşılığında para veren firmalar veya şirketler bulunmaktadır. Bazıları kredi kartına taksitle altın satışı yaparken, bazı firmalarda elden taksitle cep telefonu ve elektronik cihazları satışa sunmaktadır. Birçok firmadan senet imzalayarak borç para alınamasa da, elden taksit imkanı ile aldığınız elektronik ürünleri bozdurma adı verilen yöntemle paraya çevirebilirsiniz.

çekirge nilüfer senetle borç para

Bursa’da Bozdurma Cep Telefonu Satışı

Bursa’da bulunan elden taksitle ve kredi kartına tek çekim cep telefonu satışı yapan birçok beyaz eşya firmasından senetle cep telefonu alabilirsiniz. Ancak bu mobil cihazların fiyatları piyasa veya internet fiyatlarından yüksektir. Örneğin elden taksitle satış yapan Bursa evkur mağazasında ki fiyatlar şöyledir;

  • Samsung Galaxy S8 Plus 4.500 TL.
  • LG G6 3.699 TL.
  • Sony Xperia XZ Premium 3.599 TL.
  • Samsung Galaxy A7; 2.000 TL.

Bursa’da elektronik mağazaların fiyatları ortalama bu civardadır. Senet imzalayarak nakit para bulmak isteyen vatandaş, 4.500 TL. elden taksitle Samsung S8 alabiliyorken, bu cihazın internet sitelerinde satış fiyatı ortalama 4.000 TL. civarındadır. Bu kapsamda elden taksit yapıldığı için 500 TL. civarında bir fark oluşmaktadır.

Senet imzalayan bu cihazı satın alan kişiler, aynı gün satmaya kalktıklarında birçok ikinci el cep telefonu satışı yapan firma bu telefonu 3.300 Tl. civarında bir fiyata satın alırlar.

bursa nilüfer senetle kredi

Bunun nedeni ise Bursa’da elden taksitle satın alınan cihazın yurt içi garantili olmasına rağmen bu cihazın ithalatçı garantili olarak satan aracı firmalar 3.300 TL. ile 3.500 Tl. arasında satışa sunarlar. Bu sebeple de, aynı cihaza çok para ödemek istemeyen müşteriler bu cihazları 3.500 – 4.000 TL. arası bir bedel öderler. Bu cihaz ister Bursa Çekirge’den alınsın, ister Gemlik’ten ortalama fiyatlar birbirinine yakındır. 24 ay senet imzalayan vatandaşın aldığı bu cep telefonu yeni sahibinin cebine yurt içi garantili olarak 3.500 TL. civarında bir bedelle girmiş olur ki, satın alan vatandaş ithalatçı garantisi yerine yurtiçi garantiye sahip olduğu için avantajlıdır.

Bursa’da hizmet veren cep telefoncu gözüyle bakmak gerekirse eğer, bu cihazı 3.300 TL. fiyata almasına rağmen en az 200 TL. kar etmiştir. Tabi bu oran az görülse de, hergün 3-5 adet bozdurma cep telefonu satışı yapan telefoncular için günlük 1.000 – 2.000 TL. civarında bir kâr demektir.

Bursa’da, İzmir’de, Antalya’da Türkiye’nin tüm illerinde senetle cep telefonu bozdurma hikayesi böyledir. 4.500 TL. bedel ödeyerek 24 taksitle borçlanan vatandaş, aynı gün kutusunu açmadan cep telefonunu satar ve eline 3.300 TL. para geçer.

bursa senetle borç para veren yerler

Bursa’da herhangi bir bankadan %1,15 civarında bir faizle 4.500 TL. ihtiyaç kredisi çekseniz, geriye ödeyeceğiniz rakam ortalama 5.400 TL.civarındadır. elinize 4.500 TL.  geçerken fazladan 900 TL. civarında bir faiz ödersiniz.

Senetle telefon satışında ise elinizden ilk satışta, 1.300 TL. çıkmış olacaktır. Ortalama oranlara bakarsak durum mantıklıdır, ancak unuttuğumuz bir nokta var.

4.500 TL. bu telefonun peşin satış fiyatıdır. Vade arttıkça cep telefonunu fiyatı yükselmektedir. Bu fiyat tüm firmalarda farklılıklar gösterebilir. Kredi kartına taksit yaptıran kişiler genelde peşin fiyatından telefonu satın alabilirler. Ancak elden taksit yapıyor iseniz, 4.500 TL.’lik telefonun 24 ay vadeli fiyatı 5.600 TL. civarına çıkmaktadır. 1.300 TL. satışta zarar eden vatandaş 1.100 TL. daha zarar edecektir ki, toplam zararı 2 sene içinde 2.400 TL. olacaktır.

2.400 TL. zarar alınan cihazın %50’sinden daha fazladır. Tabi Bursa’da ikamet eden ve acil paraya ihtiyacı olan bir çok kişi, eşinden dostundan akrabasından borç para bulamadığı için tefecilerin eline düşmektense, 2 yıl vadeli 2.400 TL. zarar etmeyi göze alarak bu telefonu alır ve satar.

Bu yöntemi hiçbir okuyucumuza tavsiye etmiyoruz ancak tamamen yasaldır. Tefecilere bulaşmaktan daha iyidir.

Bursa’da Hizmet Veren Faktoring Firmaları

Faktoring firmalarını duymuşsunuzdur. Elinde senet olan vatandaşların faturalı alacaklarını vadesi gelmeden nakit paraya çevirirler. Tüm Türkiye’de hizmet veren BBDK kayıtlı resmi faktoring kuruluşlarından Bursa’da şubesi olanlar şöyledir.

Yaşar Faktoring; İhsaniye Mahallesi, İzmir Yolu Caddesi Kristal Park No:98 Nilüfer

Şirinoğlu Faktoring; Sakarya Mahallesi, Kıbrıs Şehitler Cad No:28, 16245 Uluyol Osmangazi Bursa

Tam Faktoring; Ertuğrulgazi Mahallesi, Ankara Yolu No:141 Yıldırım Bursa

Erişim; Aktarhüssam Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi No:62, Göktaş İş Merkezi Kat:1 D:2, 16220 Osmangazi

Eko; Barış Mahallesi, Aysel Sok. Sertepe İş Merkezi No:6 D:17, 16140 Nilüfer

Kapital; Ulu Mahallesi, Doğan Bey Cad. Muti İş Merkezi No:27, 16220 Osmangazi

Tam; Üçevler Mahallesi, 56. Sk. No:11, 16120 Nilüfer

Bursa Faktoring Firmaları
Bursa Faktoring Firmaları

Ulusal; Bahar Mah., Ulubatlı Hasan Blv. 61/6 Osmangazi

Acl Finans; Emek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Ulubatlı Hasan Bulv. Falkon İş Merkezi D:34, 16150 Osmangazi

Lider; Soğukkuyu Mh., 5. Site Sk, 16140 Osmangazi

Şeker; Yenikaraman Mahallesi, Sanayi Cad. Umi Plaza No:150 D:57 Osmangazi

Global; Demirtaş Dumlupınar Mahallesi, Kayalı Sok. Ortaklar İş Merkezi No:34 D:4-5, 16245 Osmangazi

Bursa’da Senetle Cep Telefonu Satan Evkur Firmaları

Evkur Tuzpazarı Şubesi; Hayrettinpaşa Mah., Tuz Pazarı Cad., No:107, 14000 Osmangazi/Bursa

Bursa Plaza Şubesi; Atatürk Cd. No:67, 14000 Osmangazi

İnegöl EVKUR; Osmaniye Mahallesi, Atatürk Bulv. Aybar İş Sarayı No:14, İnegöl

Evkur Akif İş Hanı; Sakarya Mahallesi

Bu firmalar haricinde kapalı çarşıda kredi kartıyla altın satışı yapan kuyumculara ulaşabilirsiniz. Kredi notunuz düşük değilse, tüm bursa finans firmalarından belirli limitler dahilinde kredi çekebilirsiniz.

The post Bursa’da Senetle Borç Para Veren Yerler appeared first on Senetle Kredi Borç Para Verilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir